کنعانی‌مقدم: بدون قانون جرم سیاسی امکان فعالیت سیاسی محدود می‌شود

دبیرکل حزب سبز گفت: دولت نباید با تغییر در عوامل اجرایی و نظارتی اقداماتی انجام دهد که شائبه دخالتش را در آرای مردم ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین کنعانی‌مقدم در نشست وزیر کشور با نمایندگان و دبیران کل احزاب و گروه‌های سیاسی که صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: باید این پرسش را مطرح کرد که چرا دولت اصولگرا از دادن مجوز به احزاب جدید خودداری و به قهر سیاسی خود با احزاب و تشکل‌های سیاسی ادامه داد.

وی افزود: آیا زمان آن نرسیده است که احزاب و تشکل‌های سیاسی به عنوان خانواده بزرگ انقلاب اسلامی، منشور سیاسی اتحاد ملی را به منصه ظهور برسانند؟ آیا وقت آن نرسیده است که احزاب در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها و تحقیرهای بین‌المللی با وحدت داخلی سد محکم در مقابل دشمن مشترک استکباری و صهیونیستی ایجاد کنند.

دبیرکل حزب سبز در ادامه به بیان چند توصیه به احزاب و تشکل‌های سیاسی و دولتمردان برای تحقق عدالت سیاسی پرداخت و اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی رکن اصلی اجرایی و دستگاه مورد اعتماد رهبری، مردم و مسئول حضور پرشور و بانشاط و آزاد مردم در حماسه سیاسی و اقتصادی است، بنابراین با ارائه لایحه جرم سیاسی به مجلس با نظر قوه قضاییه در جهت جلوگیری از هرگونه شائبه بی‌قانونی و بی‌عدالتی در فعالیت‌های سیاسی و کاهش هزینه مشارکت سیاسی مردم اقدام عاجل کند چرا که بدون این قانون امکان فعالیت سیاسی محدود می‌گردد.

وی افزود: همچنین دولت نباید با تغییر در عوامل اجرایی و نظارتی به لحاظ تعاملات سیاسی مسئولان و یا به منظور اثرگذاری در آرای مردم در آستانه انتخابات اقداماتی را انجام دهد که شائبه دخالت دولت را ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N39085