روح‌الامینی: احزاب دشمن کشور نیستند/به جای اعتمادسوزی، اعتمادسازی کنیم

وزير کشور,احزاب,وزارت كشور

دبیرکل حزب توسعه و عدالت خطاب به مسئولان وزارت کشور و دیگر مسئولان مرتبط با موضوع احزاب اظهار کرد: دست و پای احزاب را باز کنید؛ آنها دشمن کشور نیستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالحسین روح‌الامینی در نشست وزیر کشور با احزاب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حبیب‌الله عسگراولادی، علی‌اکبر پرورش و مریم بهروزی، گفت: امیدوارم که این جلسه به یک جلسه تشریفاتی تبدیل نشود و ان‌شاءالله حضور رسانه‌ها در این جلسه نیز ضمانت می‌کند که این‌گونه جلسات تشریفاتی نباشد.

وی با بیان اینکه "ما پارلمان دانش‌آ‌موزی در کشور داریم ولی پارلمان احزاب نداریم"، به اهمیت تاسیس چنین نهادی از دل برگزاری جلساتی نظیر جلسه امروز اشاره کرد و گفت: من به مسئولان وزارت کشور توصیه می‌کنم که مُر قانون را اجرا کنند و از برخورد سلیقه‌ای بپرهیزند.

روح‌الامینی با بیان اینکه "احزاب در عین رقابت، باید مسیری رو به جلو طی کنند و بر مشترکات تاکید داشته باشند"، تصریح کرد: گلایه‌ها از قبل زیاد است ولی مهم این است که ما در حال حاضر به سمت جلو حرکت و پیشرفت کنیم و به جای اعتمادسوزی، اعتمادسازی کنیم.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت با بیان اینکه "ما زبان گفت‌وگو با هم را خوب تجربه نکرده‌ایم"، گفت: هر دستگاهی در کشور باید کار خود را بکند. مثلا وزارت کشور، وزارت ارشاد و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید کار خود را انجام دهند. متاسفانه گاه دیده‌ایم که خلط وظایف ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور باید به عنوان متصدی امور در ارتباط با احزاب کار خود را انجام دهد، اظهار کرد: دولتمردان باید احزاب و تشکل‌ها را یار خود بدانند و نصیحت‌های آنها را مشفقانه تحمل کنند.

روح‌الامینی در پایان خطاب به مسئولان وزارت کشور و دیگر مسئولان مرتبط با امور احزاب گفت: دست و پای احزاب را باز کنید؛ آنها دشمن کشور نیستند.

انتهای پیام

کد N39004