در اولین گردهمایی احزاب کشور مطرح شد؛

دو نفر از خانه احزاب به کمیسیون ماده 10 احزاب اضافه شوند

احزاب و تشکلها

دبیر انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه در نشست هم‌اندیشی وزیر کشور با احزاب پیشنهاد کرد که دو نفر از خانه احزاب به کمیسیون ماده 10 احزاب اضافه شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، نجفقلی حبیبی دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه در اولین نشست هم‌اندیشی وزیر کشور با اهداف و تشکل های سیاسی با قدردانی از تشکیل این جلسه و با اشاره به مسائل خانه احزاب گفت: تمام مدارک خانه احزاب در دوره قبل گرفته شده امیدواریم آنها را برگردانند و امکان برگزاری انتخابات که از این خانه سلب شده دوباره فراهم شود.

وی افزود: خانه احزاب، خانه صنفی احزاب است که چپ و راست هم ندارد.

حبیبی با اشاره به موانع پیش روی احزاب گفت: یک عده تن به قانون نمی دهند وزارت کشور متولی کمک به احزاب است و نهادهای دیگر نباید در فعالیت های احزاب دخالت داشته باشند.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه با اشاره به احزابی که قبل از انتخابات تشکیل می شوند و شعارهایی را به همراه دارند، اما بعد از انتخابات خبری از آنها نیست، اظهار داشت:تعدادی حزب بدون شناسنامه وجود دارد و کسی از آنها نمی پرسد شما کی هستید.

وی ادامه داد: توجه به قوانین بخصوص مسئولیت برگزاری تجمعات و حقوق شهروندی از عواملی است که می تواند به احزاب کمک کند عده ای از احزاب وقتی می خواهند کنگره ای برگزار کنند با ترس و لرز مواجه می شوند.

حبیبی ادامه داد: باید حزب ها را به کانون تربیت افراد سیاسی تبدیل کنیم؛ چراکه حزب چنین جایگاهی را دارد و می تواند جوانان را برای مدیریت سیاسی کشور تربیت کند. ما نمی توانیم هیچ موسسه ای را ایجاد کنیم که کار تربیت نیرو برای مسئولیت های سیاسی را برعهده بگیرد.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه با اشاره به اینکه خانه احزاب از افتخارات جمهوری اسلامی است، خاطر نشان کرد: باید این فرصت را غنیمت بشماریم و اجازه دهیم خانه احزاب کار خودش را بکند باید به احزاب فرصت دهیم.

حبیبی در پایان همچنین در این نشست پیشنهاد داد که دو نفر از خانه احزاب به ماده 10 کمیسیون احزاب اضافه شوند.