روح الامینی: دست و پای احزاب را باز کنید

احزاب,وزارت کشور

تهران-ایرنا- دبیر کل حزب توسعه و عدالت اسلامی، گفت: دست و پای احزب را در کشور بازکنید زیرا آنها دشمن نیستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالحسین روح الامینی روز شنبه در نخستین نشست هم اندیشی وزیر کشور با احزاب و تشکل های سیاسی، خاطرنشان کرد: یاد و خاطره شهید بهشتی را گرامی می دارم که معمار تشکل در جمهوری اسلامی بود و حزب را معبد و محراب می دانست.

وی ادامه داد: این جمله معروف از ایشان است ˈ کاری کنیم که مردم نگویند ما تشنگان قدرت هستیم؛ بلکه شیفتگان خدمت هستیمˈ.

روح الامینی با گرامیداشت یاد و خاطره فعالان حزبی در کشور نظیر مرحوم پرورش، عسگر اولادی و سرکار خانم بهروزی، گفت: دیر یا زود نسل اول و دوم انقلاب اسلامی مثل همین بزرگان از بین ما خواهند رفت.

دبیر کل حزب توسعه و عدالت اسلامی گفت: باید برای تداوم انقلاب تدبیر کنیم و برای آمدن نسل سوم و چهارم انقلاب به صحنه و اینکه چه الگویی را تحویل آنها بدهیم، آماده شویم.

وی با بیان اینکه در کشور پارلمان دانش آموزی داریم، اما پارلمان احزاب نداریم، گفت: این جلسه فارغ از سرنوشت و جایگاه خانه احزاب و مسائل گذشته اش حداقل به عنوان پارلمان احزاب و سازمان های مردم نهاد بزرگ که دلسوز کشور هستند، باید تداوم داشته باشد.

روح الامینی تاکید کرد: به وزارت کشور توصیه می کنم از اعمال سلیقه جلوگیری کنند زیرا همه باید مر قانون را به یکدیگر یاد دهند تا قانون ملاک باشد.

وی ادامه داد: مسیر ما باید رو به جلو و پیشرفت باشد و به مشترکات و رفاقت ها در عین رقابت ها تاکید کنیم. همچنین باید تلاش های ما بر اعتماد سازی به جای اعتمادسوزی باشد؛ گر چه شاید گلایه ها هم زیاد است.

روح الامینی با تاکید بر اینکه گفت و گو با یکدیگر را به خوب تجربه نکرده ایم، تاکید کرد: هر دستگاهی باید کار خودش را انجام دهد. متاسفانه گاهی اوقات خلط وظایف روی می دهد. وی یادآور شد: دولت باید احزاب، جمعیت ها و نخبگان سیاسی - اجتماعی کشور را یار و همراه خود دانسته و نصیحت های آنان را مشفقانه تحمل کند.

سیام**1058**9157**1535
کد N38928