نمایندگان مجلس یار شاطر دولت باشند، نه بار خاطر

سیاسی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم در انتخابات 24 خرداد به دیدگاه اعتدال و تدبیر رای داده‌اند، گفت که مجلس هم باید صدای مردم را بشنود و رای مردم در مجلس نافذ باشد.

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: مجلس و رئیس جمهور تبلور اراده ملت هستند و آخرین بار اراده ملت با انتخاب بزرگ 24 خرداد و برگزیدن دیدگاه اعتدال و تدبیر رقم خورد که حداقل با باورها و دیدگاه‌های هشت سال گذشته مغایر بود.

وی افزود: مجلس هم باید صدای مردم را بشنود و رای مردم باید در مجلس نافذ باشد. یعنی نمایندگان با توجه به سوگندی که در ابتدای مجلس یاد کردند باید به دیدگاه‌های رئیس‌جمهور، وزرا و عملکرد قانونی آن‌ها بها بدهند نه این که خدا نکرده رفتارهای حزبی، سلیقه‌ای و باندی بر منافع ملک و ملت بچربد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: ریشه مخالفت برخی همکاران عزیز من با دولت به استمرار رفتارهای حزبی برخی از عزیزان بر می‌گردد یا خدایی نکرده گاهی این امر ریشه در منافع برخی افراد دارد.

پیرموذن با اشاره به کارت زرد مجلس به فرجی دانا وزیر علوم، خاطرنشان کرد: مخالفت با فرجی دانا به دلیل بها دادن ایشان به افرادی بود که به استمرار عضویت برخی همکاران ما در هیات علمی دانشگاه علامه پایان داده بودند.

وی تصریح کرد: ما امیدواریم نمایندگان با توجه به انذارها و بیم‌دهی‌های رهبری به فکر تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی باشند و با انسجام داخلی به نحو مطلوبی دولت مقتدر و مجلس پرسش‌گر را رقم بزنند. برای این کار کافی است نمایندگان صرفا فکر و ذکرشان در جهت منافع و کیان نظام باشد و یار شاطر دولت باشند نه بار خاطر.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید بر این که مردم در انتخابات اخیر به باور جدیدی رای داده‌اند، اضافه کرد: اگر استاندار یا مدیرکلی منصوب شد که با مبانی فکری برخی افراد مغایر بود نباید خدایی نکرده این به کینه‌ورزی تبدیل شود و منجر به کم لطفی مجلس به وزرا شود.

پیرموذن با بیان این که وزرای دولت یازدهم بعضا وارث سوالات نمایندگان از دولت سابق هستند، اظهار کرد: کثرت سوال از وزرا به حدی است که اگر وزرا تمام انرژی خود را صرف این سوال‌ها کنند تحقق حماسه اقتصادی، افزایش ظرفیت‌های شغلی، تعامل عزتمند با دنیا، انسجام داخلی و همکاری مجلس با دولت به تاخیر می‌افتد و در این عرصه‌ها با شکست مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام

کد N38744

خواندنی از سراسر وب