راکعی: امیدواریم این دولت از احزاب حمایت کند

وزير کشور,احزاب,اصلاح‌طلبان,وزارت كشور

دبیرکل جمعیت زنان نواندیش گفت: با توجه به امیدهای شکل گرفته در این دولت، امیدواریم این دولت از احزاب حمایت کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فاطمه راکعی در نشست مشترک وزیر کشور با دبیران کل و نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی اظهار کرد: این دولت، دولتی است که ابعاد مختلفی را برای سعادت و توسعه کشور ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور درباره تحزب مبنی بر اینکه مردم‌سالاری بدون وجود تشکل‌های حزبی ناقص است و نمی‌توان بدون آنها به اهداف رسید، تاکید کرد: حزب باید خواست و اراده مردم را به مسئولان برساند.

دبیرکل جمعیت زنان نواندیش همچنین گفت: در دولت‌های گذشته جمعیت زنان نواندیش با محدودیت‌های بسیاری روبرو بود و متاسفانه آخرین مجمع عمومی ما که برای برگزاری آن نامه‌نگاری انجام داده ‌بودیم، برگزار نشد و به ما گفته شد باید اسامی تمام کسانی را که قرار است در این جمع حضور یابند اعلام کنید.

راکعی ادامه داد: ما از وزیر کشور و معاونان سیاسی ایشان انتظار داریم که با توجه به امید بیشتری که در این دولت پیدا کرده‌ایم، بگویند که چه خواهند کرد و برای بازگشایی فضای سیاسی کشور چه راهکارهایی دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین با ابراز امیدواری نسبت به حمایت وزارت کشور از احزاب، اظهار کرد: از آنجا که وزارت کشور تنها دستگاه متولی احزاب سیاسی است، امیدواریم بتواند از احزاب حمایت کند.

وی افزود: ما هم به دنبال این هستیم که با رعایت مسائل قانونی، از بداخلاقی‌های سیاسی و نگاه‌های سیاسی برخی افراد عبور کنیم و بر این مشکلات فائق آییم.

دبیرکل جمعیت زنان نواندیش خاطرنشان کرد: اگر اعضای یک حزب یا دبیرکل آن مرتکب جرمی شوند، باید جور آن را خودشان بکشد و این ربطی به منحل شدن احزاب ندارد. اگر چنین اتفاقی می‌افتد باید گفته شود که بر اساس چه قانونی آن حزب منحل شده است.

انتهای پیام

کد N38618