در اولین گردهمایی احزاب در وزارت کشور مطرح شد؛

19 تقاضای حزب جدید در دولت روحانی/ دعوت از 60 حزب در اولین نشست وزارت کشور با احزاب

احزاب و تشکلها

معاون سیاسی وزیر کشور از 19 تقاضای تاسیس حزب جدید در دولت روحانی خبر داد و گفت: اگر نشست امروز احزاب با وزیر کشور مفید باشد در جلسه آینده از دیگر احزاب نیز برای شرکت در این نشست دعوت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم میرولد معاون سیاسی وزیر کشور در اولین نشست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با احزاب سیاسی فعال کشور که صبح امروز در سالن پیامبر اکرم وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه به درخواست وزیر کشور صورت گرفته و از احزاب فعال کشور که از ابتدای تشکیل کمیسیون ماده 10 احزاب تا به امروز فعالیت داشته اند در این جلسه دعوت شده است.

وی افزود: تاکنون 230 حزب مجوز فعالیت گرفته اند و طی بررسی اجمالی حدود یک چهارم احزاب فعال و نیمه فعال هستند که صرفا فعالیت آنان به دوره انتخابات محدود نمی شود.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: در دولت روحانی 19 مورد تقاضای حزب جدید داشتیم که این تقاضاها در حال بررسی است و در جلسه امروز نیز از 60 حزب دعوت کرده ایم.

وی با بیان اینکه در این جلسه  در مورد فعالیت احزاب آسیب شناسی خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر این جلسه مفید باشد در جلسات بعدی از دیگر احزاب نیز دعوت خواهیم کرد.