باهنر در نشست مشترك دولت با احزاب:

احزاب در كشور ما به رشد سیاسی نرسیده‌اند

سیاست داخلی

احزاب و جریانات فعال کشور باید در خانه احزاب کرسی داشته باشند و نتوانند یکدیگر را حذف کنند و خانه احزاب در واقع به عنوان باشگاه احزاب مطرح است.

دبیرکل جامعه مهندسین از نبود رشد سیاسی در میان احزاب انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ‏، محمدرضا باهنر  در نشست مشترک با وزیر کشور که صبح امروز در تالار وزارت کشور برگزار شد، ضمن تشکر از برگزاری این جلسه به مسئله خانه احزاب اشاره کرد و گفت:خانه احزاب در دولت آقای خاتمی پایه‌گذاری شد، اما ما حزبی‌ها رشد سیاسی خود را نشان ندادیم و احساس رقابت داشتیم.

باهنر ضمن گلایه از برخی احزاب، ادامه داد: ما خانه احزابی می‌خواهیم که به جای رسانه در آنجا گپ و گفت کنیم از این رو امیدواریم وزارت کشور اصلاح ساختار خانه احزاب را در دستور کار قرار دهد.

دبیرکل جامعه مهندسین تاكید كرد:احزاب و جریانات فعال کشور باید در خانه احزاب کرسی داشته باشند و نتوانند یکدیگر را حذف کنند و خانه احزاب در واقع به عنوان باشگاه احزاب مطرح است.

ویبا تاكید بر اینكه مردم‌سالاری دینی بدون احزاب فراگیر و قدرتمند امكان ندارد از نبود كار حزبیث در كشور انتقاد كرد.

باهنر با اشاره به تکمیل سه فاز در فعالیت احزاب، به بحث اصلاح قوانین و اصلاح برخی از موارد قانون اساسی اشاره کرد و گفت: ‌ دولت یازدهم فرصتی مناسب برای حرکت جدی برای استقرار نظام حزبی است.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: برخی معتقدند نظام حزبی با نظام اسلامی همخوانی ندارد، اما این به معنای این نیست که باید جلوی فعالیت احزاب گرفته شود.

باهنر با اشاره به منشور اخلاقی در خانه احزاب قبلی بیان داشت: مسئله دیگر در بحث فعالیت حزبی بالا بودن هزینه‌هاست چرا که فعالیت سیاسی در کشور ما ارزش به حساب نمی‌آید و حزبی بودن ضدارزش تلقی می‌شود.

دبیرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه باید برای تأمین هزینه‌های مالی احزاب فکری شود، یادآور شد: باید احزاب بتوانند از خزانه دولت استفاده کنند و منابعی به آن‌ها تزریق شود،چرا که در غیر اینصورت به سمت رانت و وامدار شدن افراد می‌روند.

کد N38575