معاون سیاسی وزیرکشور اعلام کرد؛

وجود 230 حزب مجوز دار در کشور

دولت

درصدد هستیم با هم اندیشی نظرات احزاب را دریافت و موانع پیش روی آنان را در جامعه شناسایی و با تدبیر حل کنیم و در آینده نیز برای تعامل بیشتر با سایر احزاب برنامه ریزی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

معاون سیاسی وزیرکشور از صدور ۲۳۰ مجوز برای فعالیت احزاب از سوی کمیسیون ماده ۱۰ خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید کاظم میرولد در آغاز نخستین نشست هم ادنیشی احزاب و دولت که صبح امروز- شنبه- در سالن پیامبر اعظم در حال برگزاری است، با بیان اینکه از ابتدای تشکیل کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تاکنون ۲۳۰ حزب از این کمیسیون مجوز گرفتهاند‏‏، گفت: حدود یک چهارم احزابی که تابع قوانین و اساسنامه بوده و اقدامات آنان منحصربه دوره انتخابات نمی‌باشد به صورت فعال و نیمه فعال در کشور فعالیت می‌کنند.
می‌رولد گفت: انشاء‌الله نتایج حاصل از این نشست راهگشایی خیر برای مردم عزیز کشورمان باشد.
وی با تأکید بر ضرورت تناسب فعالیت‌های احزاب با نیاز کشور خواستار بررسی آسیب‌شناسانه از فعالیت‌ها و اقدامات احزاب شد و گفت: می‌بایست اگر موانعی بر سر راه فعالیت آنان وجود دارد، این موانع شناساسی شود.
وی افزود: تاکنون ۱۹ مورد تقاضا درخصوص تأسیس حزب جدید از شروع فعالیت دولت تدبیر و امید به وزارت کشور ارسال شده است.
میرولد با بیان اینکه در این نشست حدود ۶۰ حزب و جامعه فعال دعوت شده‌اند، ‌گفت: درصدد هستیم با هم اندیشی نظرات احزاب را دریافت و موانع پیش روی آنان را در جامعه شناسایی و با تدبیر حل کنیم و در آینده نیز برای تعامل بیشتر با سایر احزاب برنامه ریزی‌های لازم صورت می‌پذیرد.
وی گفت: انشاء الله با ریشه یابی فعالیت‌های احزاب شاهد حضور احزابی فعال و قوی در کشور خواهیم بود.

کد N38403