سفیر سابق رژیم صهیونیستی: اکثر افراد مرتبط با انفجار مراکز یهودیان آرژانتین را کشته‌ایم

سیاسی

یک مقام سابق رژیم صهیونیستی گفته است که اکثر افراد مرتبط با بمب گذاری در مراکز یهودیان آرژانتین به قتل رسیده‌اند.

یک مقام سابق رژیم صهیونیستی گفته است که اکثر افراد مرتبط با بمب گذاری در مراکز یهودیان آرژانتین به قتل رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اسحاق آویران، سفیر پیشین اسرائیل در آرژانتین، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری یهودیان آرژانتین - ای‌جی‌ان - گفته است که اسرائیل توانسته اکثر کسانی را که پشت حملات خونین به سفارت اسرائیل و یک مرکز فرهنگی یهودیان در آرژانتین بودند، به قتل برساند.

در مارس سال ١٩٩٢، یک خودرو بمب‌گذاری شده در برابر سفارت اسرائیل در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، منفجر شد که بیست نفر را کشت و بیش از دویست نفر دیگر را زخمی کرد.

در انفجار مهیب‌تری در ژوئیه سال ١٩٩٤، ساختمان سازمان فرهنگی موسوم به "انجمن متقابل اسرائیل و آرژانتین" (آمیا) در بوئنوس آیرس هدف بمب‌گذاری قرار گرفت که 85 کشته و 300 زخمی برجای گذاشت.

به گزارش بی.بی.سی، آویران، که بین سال‌های١٩٩٣ تا ٢٠٠٠ میلادی سفیر اسرائیل در آرژانتین بود، در مصاحبه اخیر خود با اشاره به این حملات گفته است: "اکثریت افراد مسئول این اقدامات، دیگر در این جهان نیستند، و ما خودمان ترتیب کار را دادیم." وی از افراد خاصی در این مورد نام نبرده و مشخص نکرده است که ملیت آنها چه بوده و به چه صورت کشته شده‌اند.

سفیر پیشین اسرائیل در آرژانتین در عین حال گفته است که "عدالت" در مورد حامیان اصلی این عملیات هنوز به اجرا درنیامده و افزوده است: "هنوز هم لازم است آرژانتین دقیقا جواب دهد که در ارتباط با این حملات، چه روی داده است."

اسحاق آویران افزوده است که "ما می دانیم چه کسانی مسئول انفجار در برابر سفارتخانه اسرائیل بودند و همان افراد مرتکب انفجار دوم هم شدند."

وی دولت آرژانتین را متهم کرد که اقدام لازم را "برای رسیدن به عمق و کشف و افشای تمامی ابعاد این حملات" صورت نداده است.

انتهای پیام

کد N38349