عفو بین‌الملل: چالش‌های حقوق بشر در سال 2014 ادامه خواهند داشت

حقوق بشر,عفو بين‌الملل

دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل طی پیامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی از همکاری و همیاری فعالان و مدافعان حقوق بشر، مردم علاقه‌مند به ارتقای سطح حقوق بشر و جامعه جهانی در سال 2013 تشکر کرد.

دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل طی پیامی به مناسبت آغاز سال نو میلادی از همکاری و همیاری فعالان و مدافعان حقوق بشر، مردم علاقه‌مند به ارتقای سطح حقوق بشر و جامعه جهانی در سال 2013 تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیرکل عفو بین‌الملل در پیام خود به مناسبت آغاز سال 2014 میلادی گفت: ما در سالی که گذشت به کمک نامه‌ها، ایمیل‌ها و حتی نظرات مردم توانستیم مقامات را برای آزادی زندانیان سیاسی به چالش بکشیم و حقیقت را بیان کنیم تا عدالت به جای واقعی خود بازگردد.

وی ادامه داد: زمان تاثیرات فعالیت‌های ما را نشان خواهد داد. شاید چرخ این فعالیت‌ها سرعت پایینی داشته باشد، اما مهم این است که بدانیم زمانی که یک نامه نوشته، یک ایمیل یا فاکس فرستاده یا نظری ارسال می‌شود به بخشی از یک اتفاق بزرگتر تبدیل خواهد شد.

به عنوان مثال زمانی که صدها پیام به یک زندان فرستاده می‌شود متهمان می‌فهمند که ما از آن‌ها غافل نیستیم و خواهند فهمید زمانی که در انتظار آزادی بسر می‌برند ما در کنار آن‌ها هستیم.

وی در پیام خود به آزادی یک زندانی سیاسی زن در کامبوج اشاره کرد و گفت: آزادی وی یک دلگرمی است برای تمام کسانی که به نیابت از او درخواست عدالت کرده بودند. این زندانی پس از آزادی‌اش به طور شخصی از عفو بین‌الملل به دلیل حمایت‌هایش تشکر کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی عفو بین‌الملل، دبیرکل عفو بین‌الملل همچنین به تصویب معاهده تجارت اسلحه در سال 2013 اشاره کرد و آن را حاصل 20 سال تلاش سازمان‌های حقوق بشری برای دستیابی به آن دانست. تاکنون 115 کشور جهان این معاهده را امضاء کرده‌اند که این نشان می‌دهد معاهده مذکور در آینده نزدیک تاثیراتش را بر زندگی مردم نشان خواهد داد.

وی در پایان ابراز تاسف کرد که چالش‌های زیادی در زمینه حقوق بشر در سال 2014 ادامه خواهند یافت؛ از سوریه تا آفریقای مرکزی. فعالیت‌های ما هر چه باشد از جمع‌آوری اسناد نقض حقوق بشر تا درخواست برای تغییر این وضعیت، پیام ما واضح و روشن است؛ بی‌عدالتی هر جای دنیا که باشد بی‌عدالتی است و باید حقیقت و عدالت در آنجا برقرار شود.

انتهای پیام

کد N38323