تعهد دوباره پیونگ‌یانگ در راستای بهبود روابط دو کره

یکی از مقامات عالی‌رتبه کره‌شمالی امروز (شنبه) اعلام کرد، پیونگ‌یانگ به طور قاطعانه تصمیم گرفته تا برای بهبود روابط دو کره تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "کانگ جی یونگ"، مدیر کمیته اتحاد مجدد صلح‌آمیز دو کره که مسئول روابط مرزی است، در مقاله‌ای در روزنامه رودونگ شینمون نوشت: ما به طور قاطعانه تصمیم گرفتیم تا با بهبود روابط دو کره از طریق همکاری نزدیک با کره‌جنوبی و نظارت بر هموطن‌هایمان به اتحاد مجدد ملی دست یابیم.

اظهارات کانگ سه روز پس از آن منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی خواستار موقعیتی مناسب برای بهبود روابط با کره‌جنوبی شد و متعهد شد تا برای بهبود روابط دست به اقداماتی جدی بزند.

کانگ یکی از مقامات در سطح وزیر است. کره شمالی در ژوئن سال 2013 مذاکرات بین دو کره را لغو کرده و اعلام کرد که سطح مذاکره‌کننده ارشد کره‌جنوبی برابر با کانگ جی یونگ نیست.

کانگ تاکید کرد که سال جاری میلادی فرصتی برای دستیابی به یک پیشرفت چشمگیر در خصوص مساله اتحاد مجدد دو کره است.

کیم ایو- دو، سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره در سئول گفت: دولت کره‌جنوبی هیچ گزینه دیگری به جز زیر سوال بردن صداقت کره‌شمالی ندارد.

پیونگ یانگ سال گذشته میلادی رفتارهای مشابهی پیش از انجام اقدامات تحریک‌آمیز از جمله سومین آزمایش اتمی خود در ماه فوریه از خود نشان داده بود و تهدید کرد که دست به یک جنگ اتمی می‌زند و به طور یک جانبه منطقه صنعتی کائه سونگ را بست.

انتهای پیام

کد N38277