بر اساس یک نظرسنجی؛

آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است

آمریکا اروپا

نتایج یک نظرسنجی جدید در 68 کشور جهان نشان می دهد که آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، این نظرسنجی نه فقط در کشورهای خاورمیانه بلکه در کشورهایی که با امریکا هم پیمان بوده و عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) محسوب می شوند نیز انجام شده و نشان می دهد که به اعتقاد مردم این کشورها، آمریکا در سال 2013 میلادی بزرگترین تهدید موجود برای صلح جهانی بوده است.

در این نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ و نهادی به نام "شبکه مستقل جهانی" انجام شده به اعتقاد 24 درصد از مردم 68 کشور جهان آمریکا در سال 2013 میلادی بزرگترین تهدید برای صلح جهانی بوده است. بر اساس نتایج بدست آمده از این نظرسنجی، تهدید آمریکا در خاورمیانه و کشورهای آفریقایی بیشتر از سایر نقاط جهان است.

بعد از آمریکا، پاکستان رتبه دوم را کسب کرد و به اعتقاد هشت درصد از مردم این کشورها پاکستان دومین تهدید بزرگ صلح جهان در سال گذشته میلادی بود.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، شش درصد ار مردم 68 کشور جهان چین را بزرگترین تهدید صلح جهانی می دانستند که بدین ترتیب این کشور آسیایی سومین تهدید بزرگ صلح جهانی در سال 2013 میلادی به شمار می رود.

برهمین اساس کشورهای افغانستان، کره شمالی و رژیم صهیونیستی نیز در رتبه چهارم بزرگترین تهدیدهای صلح جهانی قرار گرفته اند. البته در این نظرسنجی نوعی شیطنت نیز به کار رفته و ایران را نیز در رتبه چهارم بزرگترین تهدید صلح جهانی قرار داده اند.

این نظرسنجی بخش دیگری نیز داشته و به اعتقاد 13 درصد از شرکت کنندگان در آن، آمریکا می تواند ثبات موجود در جهان را به هم بزند. برهمین اساس میزان تنفر از ایالات متحده بیش از سایر کشورها بود بطوریکه کشورهای پرو، آرژانتین، و برزیل آمریکا را بزرگترین تهدید پیش روی خود می دانند.