تاکید لاریجانی بر مشارکت همه ادیان و مذاهب در اداره عراق

عراق,علی لاریجانی,ایران و عراق,جمهوری اسلامی ایران,قانونگذاری

همشهری آنلاین: اسامه نجیفی رئیس مجلس عراق شب گذشته با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، تماس گرفت و گزارشی از اوضاع استان انبار ارائه و درخواست کرد وی برای حل این مشکل کمک کند.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
اسامه نجیفی رئیس مجلس عراق شب گذشته با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، تماس گرفت و گزارشی از اوضاع استان انبار ارائه و درخواست کرد وی برای حل این مشکل کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی در این تماس تلفنی و در پاسخ به رییس مجلس عراق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه تاکید بر مشارکت همه ادیان و مذاهب و گروه‌های سیاسی دراداره عراق داشته و تنها راه برون رفت از این مشکل را وفاق عمومی و همکاری همه اقشار با یکدیگر برای امنیت، خدمات رسانی و پیشرفت این کشور می‌داند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: ما از شنیدن خبراستعفای جمعی از نمایندگان مجلس عراق متاثرشدیم زیرا راه حل مشکلات استعفا نیست بلکه تنها با گفتگو و همکاری می‌توان این معضل را حل کرد.

لاریجانی تاکید کرد: همچون همیشه آماده هرگونه همکاری و مساعدت برای حل مشکلات کشور دوست و برادرعراق هستیم و امیدواریم همه دولتمردان و رجال سیاسی با توجه به شرایط خطیر کنونی نسبت به این نوع گرفتاریها، درایت و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.