LBC: آزماش دی ان ای انجام شد / تروریست بازداشت شده ماجد الماجد است

لبنان,ماجد العزام,تروریسم

بیروت - تلویزیونLBC لبنان اعلام کرد که آزماش دی ان ای تروریست دستگیر شده انجام شد و نتیجه آن نشان داد که این تروریست « ماجد الماجد» تبعه سعودی و سرکرده گروه تروریستی تکفیری « عبدالله عزام » است.

به گزارش ایرنا درحالی این شبکه تلویزیونی وابسته به جریان 14 مارس این خبر را منتشر و برخی پایگاه های اطلاع رسانی از جمله النشره هم ازآن استفاده کردند که فرماندهی ارتش لبنان روز جمعه با صدور بیانیه ای تاکید کرد که « تحقیقات در باره تروریست بازداشت شده بطور کاملا سری ادامه دارد».

سفیر عربستان سعودی در بیروت تایید کرده است که « ماجد الماجد» سرکرده گروه تروریستی حمله کننده به سفارت ایران در لبنان در چنگ نیروهای ارتش این کشور است و مقامات لبنانی بازداشت او را به ریاض اعلام کرده اند.

« علی عواض عسیری» در گفت وگو با روزنامه سعودی «الریاض» که در رسانه های لبنانی بازتاب داشت،با بیان اینکه سفارت عربستان در بیروت پیوسته وضعیت ماجد الماجد را از مقامات لبنانی پیگیری می کند ، می افزاید: ریاض خواستار استرداد این تبعه سعودی است.

گروهک تکفیری تروریستی عبدالله عزام تحت فرماندهی این تروریست سعودی انفجارهای تروریستی 28 آبان ماه گذشته در مقابل سفارت ایران در بیروت را که به شهادت 25 تن از جمله حجت الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان و زخمی شدن بیش از 150 تن منجر شد، برعهده گرفته و بطور رسمی مسئولیت آن را پذیرفته است.

خانواده شهدای انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت روز جمعه با برگزاری کنفرانس خبری بر محاکمه این تروریست سعودی در لبنان تاکید و خاطرنشان کردند که اجازه نمی دهند او به کشور دیگری تحویل و از لبنان خارج شود.

خاورم ** 2024** 1324
کد N37348