سازمان ملل: جهان در 2014 شاهد بحران‌های بیش‌تری خواهد بود

سیاسی

سازمان ملل پیش بینی کرد: سال 2014 سال ادامه بحران‌های موجود در جهان باشد و در این سال شاهد بحران‌هایی شدیدتری در سراسر جهان باشیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، والری آموس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در کنفرانسی مطبوعاتی درنیویورک اعلام کرد: سال 2013 با بیشترین بحران‌های انسانی و نیازهای شدید و فوری به کمک‌ها به ویژه در سوریه که شاهد جنگ داخلی است و فیلیپین که دچار توفانی سهمگین شد به پایان رسید.

وی افزود: پیش بینی می‌شود سال 2014 سال ادامه بحران‌های موجود در جهان باشد و حتی این بحران‌ها در سال جدید میلادی بدتر شود چرا که هیچ شاخصی وجود ندارد که نشان دهد که سال 2014 با سال گذشته میلادی تفاوتی دارد.

آموس در ادامه گفت: تنها در سوریه حدود 9 میلیون و 300 هزار تن نیاز فوری به کمک‌های غذایی، بهداشتی و پناهگاه دارند که از این میان 5 / 6 میلیون در داخل سوریه به سر می‌برند و 5 / 2 میلیون نیز در کشورهای منطقه آواره‌اند.

وی ادامه داد: در فیلیپین نیز 14 میلیون تن به خاطر طوفان سهمگینی که این کشور را در بر گرفت نیاز به کمک‌های انسانی برای بقای زندگی شان دارند و حدود 800 هزار تن از آوارگان آفریقای مرکزی نیز نیاز به کمک فوری دارند که از این میان 500 هزار نفر در صورت عدم ارسال کمک با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

بنا به گفته والری آموس در درگیری‌های سودان جنوبی حدود 194 هزار تن در خشونت‌های هفته‌های اخیر مهاجرت کردند که این گروه نیز نیاز به کمک‌های انسانی فوری دارند.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه در پایان گفت: سازمان ملل اواخر سال گذشته از کشورهای اهدا کننده خواست تا حدود 13 میلیارد دلار در سال جاری میلادی جهت تامین هیات‌های کمک رسان و ارسال کمک به 52 میلیون نیازمند در 18 کشور جهان از جمله سوریه و فیلیپین جمع آوری کنند.

انتهای پیام

کد N37326