دستگیری فرزند بندر بن سلطان همراه الماجد

ایسنا نوشت:

برخی منابع خبری از بازداشت پسر رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در رابطه با انفجار ماه گذشته مقابل سفارت ایران در بیروت خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا، این منابع در لبنان روز جمعه به خبرنگار سایت خبری فرارو گفته‌اند که پسر «بندر بن سلطان» رئیس سازمان امنیت عربستان سعودی، به همراه «ماجد الماجد» تروریست سعودی سرکرده گروه «عبدالله عزام» وابسته به جریان القاعده در لبنان، بازداشت شده است.

این شایعه تاکنون از سوی مقامات لبنانی تایید نشده است.

لبنان پیش‌تر اعلام کرده بود که ماجد الماجد به همراه یک فرد دیگر که او هم تبعه سعودی است، توسط نیروهای ارتش لبنان بازداشت شده است.

اصرارهای مقامات عربستان طی چند روز اخیر برای تحویل این تروریست به ریاض، احتمال بازداشت این عضو خاندان سعودی را تقویت کرده است و اکنون در محافل سیاسی و رسانه‌ای لبنان این نگرانی وجود دارد که طرف لبنانی، ماجد الماجد و فرد بازداشت‌شده همراه او را به طور مخفیانه به «بندر بن سلطان» شاهزاده سعودی و رئیس سازمان امنیتی عربستان تحویل دهد.

منابع لبنانی خاطرنشان کرده‌اند که ماجد الماجد در سال‌های گذشته تحت حمایت مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی دستگاه امنیتی عربستان به ویژه «بندر بن سلطان» قرار داشته و ماموریت جدید او انفجارهای گسترده در لبنان و ایجاد آشفتگی و ترس همزمان با طرح دیگر عربستان برای فروپاشی سیاسی در لبنان بوده است.

سفیر عربستان سعودی در بیروت نیز تایید کرده است که «ماجد الماجد» سرکرده گروه تروریستی حمله‌کننده به سفارت ایران در لبنان در اختیار نیروهای ارتش این کشور است و مقامات لبنانی بازداشت او را به ریاض اعلام کرده‌اند.

«علی عواض عسیری» در مصاحبه با روزنامه سعودی «الریاض» که در رسانه‌های لبنانی بازتاب داشت، با بیان اینکه سفارت عربستان در بیروت پیوسته وضعیت ماجد الماجد را از مقامات لبنانی پیگیری می‌کند، افزود: ریاض خواستار استرداد این تبعه سعودی است.

گروهک تروریستی عبدالله عزام تحت فرماندهی این تروریست سعودی انفجارهای تروریستی 28 آبان‌ماه گذشته در مقابل سفارت ایران در بیروت را که به شهادت 25 تن از جمله حجت‌الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان و زخمی شدن بیش از 150 تن منجر شد، بر عهده گرفته و به طور رسمی مسئولیت آن را پذیرفته است.

منابع مطلع گفته‌اند که این تروریست سعودی که اخیرا برای بیعت با «ابو محمد الجولانی» سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره به سوریه رفته در اردوگاه عین الحلوه نزدیک شهر صیدا در جنوب لبنان مخفی بوده است.

نیروهای ارتش لبنان هفته گذشته موفق شدند ماجد الماجد را که برای شست و شوی کلیه به بیمارستان لبنانی «المقاصد» مراجعه کرده بود، بازداشت کنند.

5252

کد N37214