• ۴۷بازدید

جدیدترین اظهارنظر بشار اسد درباره بحران سوریه

عربستان سعودی,غرب آسیا,سوریه 92,بشار اسد,سوریه

همشهری آنلاین: جمعی از علمای مسلمان سوریه در بیانیه‌ای اعلام کردند که رئیس جمهور سوریه با اشاره به تغییر شرایط میدانی به سود ارتش سوریه، بر پیروزی نهایی این کشور بر تروریست‌ها و حامیان‌شان تاکید کرده است.

جهان > غرب آسیا- همشهری آنلاین:
جمعی از علمای مسلمان سوریه در بیانیه‌ای اعلام کردند که رئیس جمهور سوریه با اشاره به تغییر شرایط میدانی به سود ارتش سوریه، بر پیروزی نهایی این کشور بر تروریست‌ها و حامیان‌شان تاکید کرده است.

به گزارش مهر به نقل از شبکه المنار لبنان، هیئتی از تجمع علمای مسلمان به ریاست شیخ حسان عبدالله با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

اعضای این هیئت همچنین با شیخ بدرالدین حسون مفتی سوریه و محمدرضا شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران به طور جداگانه دیدار کردند.

این تجمع در بیانیه‌ای اعلام کرد دیدار با رئیس جمهور اسد، منحصر به فرد بود که طی آن به اوضاع منطقه و به ویژه سوریه پرداخته شد و رئیس جمهور اسد اطمینان داد که اوضاع سوریه امروز بسیار بهتر از گذشته شده و سوریه با قدرت این بحران را پشت سر گذاشته و با پیروزی خارج خواهد شد.

رئیس جمهوری سوریه خاطر نشان کرده است جهان امروز در حال بازنگری در مواضع خود در قبال سوریه است و تماس‌هایی با سوریه و برخی کشورهای عربی با وجود فشارهای عربستان سعودی برقرار شده است.

اسد تاکید کرده است نبرد واقعی، نبرد با تروریست‌های تکفیری وهابی است و اوضاع میدانی سوریه به شکل کامل و قاطع به نفع ارتش سوریه پیش می‌رود و ملت سوریه توطئه تکفیری‌ها را خنثی خواهد کرد.

تجمع علمای مسلمان سوریه در خصوص دیدار با شیخ بدری حسون مفتی کل سوریه هم اعلام کرد در این دیدار درباره اوضاع سوریه و منطقه بحث و تبادل‌نظر شد و مفتی سوریه هم تاکید کرد تنها با وحدت ملی و اسلامی می‌توان با دشمنان مقابله کرد.

این هیئت همچنین در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، اوضاع سوریه و ایران و به ویژه موضوع هسته‌ای را بررسی کرد.

وبگردی