القاعده، کنترل فلوجه عراق را در دست گرفت

تسنیم نوشت:

شبه‌نظامیان وابسته به القاعده بیش از نصف شهر فلوجه و بخش‌های از رمادی را در غرب عراق به کنترل خود در آورده‌اند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهدان و منابع امنیتی گفتند که شبه‌نظامیان وابسته به القاعده کنترل بیش از نصف شهر فلوجه و بخش‌های از رمادی را در غرب عراق به تصرف خود درآوردند.
دور جدید خشونت‌های عراق از روز دوشنبه و زمانی که نیروهای امنیتی این کشور چادرهای اغتشاش‌گران را به آتش کشیدند،‌ شروع شده است.
نیروهای امنیتی عراق از این دو شهر استان الانبار عقب نشینی کرده‌اند. این دو شهر پس از حمله آمریکا به عراق به عمده‌ترین مراکز فعالیت القاعده تبدیل شده است.
یک مقام وزارت کشور عراق گفته است که نصف فلوجه در کنترل شبه‌نظامیان گروه موسوم به " دولت اسلامی شام و عراق" و نصف دیگر در کنترل قبایل مسلح محلی قرار دارد. گروه دولت اسلامی شام و عراق یکی از عمده‌ترین گروه‌های تروریستی فعال در سوریه است.
در همین حال یکی از شاهدان محلی در شهر فلوجه گفت است که شبه‌نظامیان مقرهای ایست بازرسی در مرکز و جنوب این شهر ایجاد کرده‌اند و هر کدام این مقرها توسط شش الی هفت نفر اداره می‌شود.
بر اساس این گزارش، شرایط شهر رمادی نیز مشابه فلوجه است. بعضی مناطق این شهر در کنترل گروه دولت اسلامی شام و عراق قرار دارد و سایر مناطق نیز توسط قبایل مسلح کنترل می‌شود.

5252

کد N37094