برای کمک به مردم الانبار درجنگ با القاعده؛

سه هنگ زرهی ارتش عراق وارد شهرهای الرمادی وفلوجه شدند

آفریقا و خاورمیانه

نیروهای کمکی ارتش عراق برای کنترل بیشتر اوضاع شهرهای الرمادی و فلوجه در پی حمله مجدد تروریست های القاعده، به دستور نوری المالکی وارد استان الانبار شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد ،نیروهای کمکی ارتش عراق برای کنترل بیشتر شهرهای الرمادی و فلوجه وارد استان الانبار شدند. این در حالی است که استان الانبار  صحنه درگیری نیروهای مردمی وابسته به عشایر و پلیس عراق با تروریستهای مسلح وابسته به شبکه تروریستی القاعده بود.

یک منبع آگاه در فرماندهی عملیات الانبار با تایید خبر رسیدن تجهیزات نظامی شامل 160 فروند تانک و زره پوش به این شهرها اعلام کرد : این تجهیزات از اوایل شب پنجشنبه با هدف کنترل اوضاع و خارج کردن شورشیان در سرتاسر شهر الرمادی انجام وظیفه خواهند کرد.

این منبع آگاه می افزاید: درگیری های شدیدی میان نیروهای پلیس و شورشیان مسلح وابسته به القاعده رخ داد که واکنش مردم الانبار را نیز به دنبال داشت،به طوری که نیروهای مردمی و عشایر الانبار با هدف حفاظت از سازمان ها و نهادهای دولتی، از خطر حمله تروریست ها عازم خیابان های این شهر شدند. همچنین روحانیون و شیوخ عشایر این استان برای مقابله با خطر تروریست ها، کمیته هایی مسلح، متشکل از نیروهای مردمی و افراد عشایر را تشکیل داده و سازماندهی کردند. این کمیته ها که هدف از تشکیل آن حفاظت از مکان های تجاری و سازمان های دولتی اعلام شده است ،زیر نظر افسران عالی رتبه ارتش عراق فعالیت خواهد کرد.

تحولات اخیر این دو شهر، نوری المالکی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق را بر آن داشت که دستور بازگشت ارتش از شهرهای الانبار را به تعلیق درآورده ،و در پی آن فرمان اعزام نیروهای کمکی برای بازگشت امنیت به این دو شهر مهم را صادر کند. در همین رابطه شبکه تلویزیونی رسمی دولت عراق، " العراقیه " در خبری فوری به نقل از نوری المالکی نوشت : ارتش عراق را از الانبار خارج نخواهیم کرد، بلکه با ارسال نیرو و تجهیزات بیشتر به یاری مردم و نیروهای دولتی در این استان خواهیم رفت.