رئیس پارلمان سوریه: پیامدهای تروریسم علیه ما به ولگاگراد روسیه هم سرایت کرد

سیاسی

رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد، دو انفجاری که اخیرا در شهر ولگاگراد روسیه رخ داد، از پیامدهای جنگ علیه سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، محمد جهاد اللحام، رئیس پارلمان سوریه در نشست اخیر پارلمان این کشور خاطرنشان کرد: سوریه با قدم‌های استوار برای مبارزه با تروریسم حرکت می‌کند تا آن را از بین ببرد.

این مقام سوری گفت: دامنه پیامدهای جنگ تروریستی علیه سوریه که با رهبری کشورهای استعمارگر و با ابزارهای منطقه‌ای آن‌ها همچون عربستان، قطر و دولت ترکیه رخ می‌دهد، گسترش پیدا کرده است و پای گروهک‌های تروریستی و تکفیری به مصر، تونس، لبنان، عراق و اخیرا به شهر ولگاگراد در جنوب روسیه رسیده است.

وی تصریح کرد: با وجود خرابی‌هایی که گروه‌های تروریستی از طریق خودروهای بمب گذاری شده و خمپاره بر جای گذاشتند و مردم را در خانه‌ها و مدارس و عبادتگاه‌ها هدف قرار دادند اما جنگ تروریست‌های بین‌المللی علیه سوریه شکست خورده و نتوانست به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

محمد جهاد اللحام از کشورهای حامی مخالفان خارجی خواست تا به ندای عقل و خرد گوش فرا دهند و اذعان کنند که تنها راه حل در خصوص سوریه گفت‌وگوی ملی است و کشورهای حامی تروریست‌ها برای تحقق این هدف باید به حمایت‌های خود از تروریست‌ها و مزدوران پایان دهند و فرصت‌های گفتگو میان سوری‌ها را از بین نبرند.

انتهای پیام

کد N36464