حال شارون وخیم شد

رژیم صهیونیستی

رسانه های خبری اسرائیل از بدتر شدن شرایط سلامتی آریل شارون نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامۀ لوموند، وضعیت سلامتی آریل شارون نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه بدتر شد. وی از ناراحتی کلیوی رنج می برد. حال وی پس از عمل جراحی پزشکان بر روی کلیه های وی در روز اول ژانویه 2014 بدتر شده است. شارون در مرکز پزشکی شایم شبا در تل شامور در نزدیکی تل آویو بستری است. پزشکان اعلام کرده اند که با وخیم تر شدن وضعیت سلامتی وی، هر لحظه باید منتظر مرگ شارون بود.
گفته می شود تماس های مکرر رسانه های خبری اسرائیل با مقام های بیمارستانی تاکنون بدون پاسخ مانده است و پسر شارون نیز حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده است. در ماه سپتامبر شارون تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
شارون 85 ساله از 8 سال پیش تاکنون در حالت کما به سر می برد. خانواده وی اعلام کردند وی گاهی اوقات چشمانش را باز کرده و انگشتانش را حرکت می دهد.
لازم به یادآوری است که شارون در 4 ژانویه 2006 بر اثر سکتۀ مغزی به کما رفت. اما پزشکان تصمیم گرفتند که وی را در همین حالت کما و حیات گیاهی زنده نگاه دارند. شارون از زمان بستری شدن در بیمارستان هیچگاه از حالت کما خارج نشده بود. وی از یک ماه پیش به بخش اورژانس بیمارستان منتقل شده است.

شمار قابل توجهی از روزنامه نگاران، خبرنگاران به همراه دوربین های تلویزیون مقابل بیمارستان محل بستری شارون منتظر اخبار جدید هستند.

شارون در سال 2005 و پس از تخلیه اراضی اشغالی یکبار دچار سکته مغزی می شود اما به سرعت مداوا می شود؛ اما کمی بعد سکتۀ دوم مغزی وی را به حالت کما می برد. 
آریل شارون، از سال 2001 تا 2006 نخست وزیر اسراییل بوده است.

5252

کد N36375