ادامه درگیری پلیس مصر و دانشجویان معترض

مصر,اعتراضات,دانشجویان

تهران - ایرنا - پلیس مصر روز چهارشنبه برای متفرق کردن صدها دانشجوی معترض که در نزدیکی وزارت دفاع این کشور در قاهره تظاهرات کردند، گاز اشک آور شلیک کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، حدود 300 دانشجوی طرفدار گروه اخوان المسلمین مصر جاده ای در نزدیکی وزارت دفاع این کشور را مسدود کردند و علیه ارتش و پلیس شعار سردادند.

پلیس در پی خودداری دانشجویان از باز کردن جاده و ترک این منطقه از ماشین های آب پاش و گاز اشک آور استفاده کرد و شماری از معترضان نیز بازداشت شدند.

پلیس همچنین به طرف دانشجویان طرفدار ˈمحمد مرسیˈ رییس جمهوری برکنار شده مصر که در دانشگاه دولتی شهر ˈزقازیقˈ در دلتای نیل تجمع کرده بودند، گاز اشک آور شلیک کرد.

برکناری مرسی، خونبارترین فصل در تاریخ مدرن مصر را گشوده است. نیروهای امنیتی مصر صدها تن از هواداران مرسی را کشته اند و این در حالی است که حدود 400 سرباز و پلیس در جریان حملات شبه نظامیان در صحرای سینا جان باخته اند.

دانشجویان طرفدار مرسی همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی در ماه سپتامبر (شهریور - مهر)، هر روز اعتراضاتی را در داخل و خارج دانشگاه ها بر پا کرده اند و دست کم 10 دانشجو در جریان درگیری با پلیس کشته شدند.

مترجمام**9109 **1010
کد N36182