قهرمان بوکس جهان به جنگ یانوکوویچ می‌رود

قهرمان بوکس جهان ضمن تعهد نسبت به نظم دادن به «جنگ بی قانون» اوکراین، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگامی شد که وی قصد دارد در آن مقابل رئیس جمهور بایستد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، ویتالی کلیچکو، قهرمان بوکس جهان در مصاحبه‌ای اعلام کرد، وی نشست محرمانه‌ای با اعضای شورای قدرتمند حاکم اوکراین داشته و در تلاش است تا حمایت آن‌ها را برای اعتراضات گسترده علیه ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری به دست آورد.

وی هم‌چنین اعلام کرد، اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود دعوت از یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق و محبوس اوکراین را برای به دست گرفتن ریاست دولت رد نمی‌کند.

به دنبال امتناع یانوکوویچ از امضای معاهده تجارت آزاد با اتحادیه اروپا، اوکراین با بزرگترین اعتراضات از زمان انقلاب نارنجی سال 2004 میلادی رو به رو شده است.

کلیچکو، رهبر حزب «مشت» اوکراین گفت: سیاست‌های امروز اوکراین جنگ بدون قانون است. اما در آینده باید همانند ورزش،‌ مبارزات سیاسی نیز قانونمند باشد. هرگونه نقض قانون منجر به سلب صلاحیت می‌شود.

وی متعهد شد تا خود را وقف سیاست کند و یانوکوویچ را در انتنخابات ریاست جمهوری زود هنگام مارس 2014 میلادی شکست دهد.

کلیچکو 42 ساله گفت: من برای یک کشور اروپایی مبارزه می‌کنم و نه برای اعتبار نامه‌ها. این سیاست برای اوکراین بهترین است. اگر من رئیس جمهور شوم، شکی نداشته باشید که تیموشنکو در زندان نمی‌ماند.

وی افزود: من در میان معترضان احساس راحتی می‌کنم. مردم دیگر نمی‌ترسند. شجاعت مهم ترین دستاورد این جنبش اعتراضی است. من برای حقیقت و عدالت و میلیون‌ها تن از حامیانم مبارزه می‌کنم. من با اعضای شورای حاکم درباره مشکلات موجود در اوکراین مذاکره کردم. برخی از آن‌ها به طور محرمانه از محل تجمع معترضان دیدار کرده و با مردم گفت و گو کرده‌اند. در مکالمات محرمانه آن‌ها از اصول اولیه من حمایت کردند. در اوکراین قوانین بازی وجود ندارد. همه آن‌ها می‌دانند که وضعیت کنونی می‌تواند به طور چشمگیری تغییر کند و آن‌ها می‌توانند همه چیز را از دست بدهند.

انتهای پیام

کد N35941