حضور یونسی در کلیسای سرکیس مقدس تهران

یونسی,کلیسا

تهران - ایرنا - دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در نخستین روز سال میلادی در کلیسای سرکیس مقدس تهران حضور یافت و با اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی یونسی امروز (چهارشنبه) به مناسبت نخستین روز از سال میلادی در کلیسای سرکیس مقدس در خیابان کریم خان تهران حضور یافت و سال نو میلادی را به ارامنه هموطن تبریک گفت.

سبوه سرکیسیان»اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال در این دیدار یونسی را همراهی کرد و یونسی در کنار اسقف اعظم در مراسم دعای هموطنان ارامنه در محراب کلیسا شرکت کرد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در حاشیه این دیدار در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: امروز از روزهای مقدس شهروندان مسیحی است و لازم بود که ما در این روز برای عرض تبریک به اسقف اعظم و همچنین هموطنان مسیحی در این مکان مقدس حضور یابیم و سلام رییس جمهوری را به آنها برسانم.

یونسی ادامه داد: وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران این است که از همه اقلیت های ساکن در ایران حمایت کند که یکی از این راه ها این است که در جشن هایشان شرکت و اعلام کنیم که در دفاع از آنها مصمم هستیم.

وی افزود: امروز من و اسقف اعظم برای ایران دعا کردیم.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در حاشیه این دیدار، با حضور بر سر مزار شهدای ارامنه در کلیسای سرکیس مقدس به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کرد.

سیام(5)9189**1336
کد N35920