اخطار رییس کمیسیون شوراهای مجلس به عدم رعایت حقوق شهروندان توسط خودروهای سنگین

مجلس,کمیسیون شوراها

تهران-ایرنا-رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به خودروهای سنگین که قانون و حقوق شهروندان را رعایت نمی کنند، اخطار داد.

«امیر خجسته» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد تصادف شدید اتوبوس شرکت واحد با یک عابر پیاده در خیابان طالقانی تهران که منجر به مرگ دلخراش وی شد از عدم رعایت قوانین راهنمایی رانندگی توسط برخی رانندگان خودروهای سنگین انتقاد کرد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ تبعیت از قوانین راهنمایی رانندگی در کشورمان به درستی جا نیافتاده و برخی رانندگان، خودروهای خود را تبدیل به ارابه مرگ هموطنان نموده اند.

امیر خجسته با اشاره به زحمات و حضور پلیس راهور در سطح مناطق شهری و جاده ها گفت: نباید انتظار داشت که پلیس در همه ساعت ها و در همه مکان ها حضور داشته و رعایت قانون منوط به حضور نهاد انتظامی باشد، بلکه باید تبعیت از قانون و رعایت مقررات راهنمایی رانندگی تبدیل به فرهنگی عمومی شود.

وی با تسلیت به خانواده داغدار حادثه خیابان طالقانی افزود: متاسفانه برخی رانندگان خودروهای سنگین، توجهی به سایر خودروها و افراد پیاده نداشته و با سوء استفاده از وضعیت خودرویی که بر آن سوار هستند، اقدام به بی قانونی و در خطر انداختن جان مردم می کنند که این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: به شهرداری و سایر دستگاه های مرتبط که خودروهای سنگین آن ها در حال عبور و مرور در شهر هستند، تذکر جدی دهم که نسبت به رعایت قانونی اهتمام داشته و از پلیس راهور نیز درخواست دارم تا در برخورد با اینگونه تخلفات حادثه آفرین، کوچکترین اغماضی نداشته باشند.

سرهنگ عین الله جهانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در روز هفتم دی ماه سال جاری از وقوع یک فقره تصادف فوتی در تهران خبر داد.

وی گفت: ساعت 10:47 روز شنبه هفتم دی ماه ، اتوبوس شرکت واحد به علت بی توجهی راننده به جلو، در خیابان طالقانی بعد از تقاطع قره نی با یک عابر پیاده برخورد کرد که متأسفانه عابر پیاده در این حادثه در دم جان باخت.

سیام**9121 ** 1418
کد N35815