سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

احزاب برای دولت یازدهم مهم هستند

احزاب,سجادی,جبهه پیروان

تهران- ایرنا- سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری یکی از کارکردهای مهم احزاب را تولید اندیشه سیاسی دانست و گفت: دولت یازدهم نشان داد که برای احزاب اهمیت قائل است.

سید کمال سجادی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نشست هفته آینده احزاب با وزیر کشور اظهارداشت: دیدگاه دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و وزیر کشور نسبت به احزاب و تحزب در کشور بسیار مناسب است و این دیدگاه را از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد هستیم.

وی افزود: احزاب متشکل از فعالان سیاسی در عرصه کشور هستند که در قانون اساسی بر حمایت از آنان تاکید شده است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، یکی از نمودها، نمادها و نشانه های مردم سالاری را فعالیت احزاب عنوان کرد و یادآور شد:تحزب و مردم سالاری از آخرین دستاوردهای بشر برای اداره کشورها هستند و احزاب نقش مهمی در تحقق دموکراسی در کشورها دارند.

سجادی خاطرنشان کرد: شور و نشاط در کشور و فعالیت مفید در صحنه سیاسی با حضور احزاب نمود می یابد.

وی یکی از ستون های احزاب را مشارکت مردمی دانست و گفت: مردم می توانند با حضور در احزاب و تشکل های سیاسی سهم خود را در قدرت و ساختار سیاسی داشته باشند و این مهم به طور قطع با قوت گیری احزاب و حضور بیشتر آنان انجام می گیرد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: احزاب سخنان بسیاری برای گفتن دارند زیرا کارکرد و اهداف آنان می تواند بسیار مهم و دارای اهمیت باشد.

سجادی افزود: احزاب می توانند در ایام انتخابات که بهار فعالیت آنان است یا در سایر روزهای سال نقش موثری داشته باشند.

وی همچنین گفت: احزاب تشکیل می شوند تا بتوانند روزی به نوعی در قدرت شریک شوند یا به نوعی در مجلس و فعالیت های سیاسی حضور یابند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری یادآور شد: احزاب باید خود را آماده کنند و همیشه در آمادگی کامل باشند و در مسایل سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برنامه ارایه کنند.

سجادی همچنین یکی از کارکردهای مهم احزاب را تولیداندیشه سیاسی در کشور دانست و گفت: احزاب می توانند از طریق تریبون های در اختیار خود در این زمینه فعال باشند.

وی ادامه داد: احزاب می توانند درباره تعامل خود با دولت یازدهم در نشست هفته آینده با وزیر کشور مطالب و راهکارهای مورد نظر خود را مطرح کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان بر ضرورت تعامل احزاب با یکدیگر در موضوعات مختلف تاکید کرد و اظهارداشت: احزاب کشور می توانند در باره تقویت امنیت ملی کشور که خواسته مشترک است با هم گفت و گو و تعامل داشته باشند.

سجادی یادآور شد: توجه به امنیت کشور نقطه مشترک تمامی احزاب است و می توانند روی آن تعامل و تفاهم کنند.

وی با بیان این که احزاب در تعامل و نقد گذشته ها حرف های زیادی دارند، گفت: احزاب خواهان این هستند که بگویند چرا از این ظرفیت مهم کمتر استفاده شده است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: احزاب می توانند نقد کننده و ارائه دهنده پیشنهادهای کارگشا در کشور باشند و امیدواریم میان دولت یازدهم و احزاب این تعامل به خوبی شکل گیرد.

سجادی ادامه داد: احزاب می توانند نقطه قوت برای موفقیت و پیشرفت کشور باشند و به این امر مهم در تمامی دنیا توجه می شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم می تواند به دلیل کم بودن فعالیت احزاب در کشور و نهادینه نشدن فرهنگ تحزب ایراداتی را نسبت به آنها داشته باشند.

وی اظهارامیدواری کرد تمام این مشکلات حل شود و احزاب با قوت بیشتری فعالیت کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان در ادامه ضمن انتقاد از دبیران کل و اعضای شوراهای مرکزی برخی احزاب در کشور گفت: بسیاری از آنها چند شغله هستند و فعالیت در حزب تنها یکی از فعالیت های آنان است.

سجادی تصریح کرد: متاسفانه کار حرفه ای حزبی در ایران انجام نمی شود و فقط تعداد کمی از احزاب به صورت حرفه ای کار می کنند.

نشست هم اندیشی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت تدبیر و امید با 50 حزب فعال کشور روز شنبه آینده (14 دی ماه جاری) در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار می شود.

این نخستین نشست دولت تدبیر و امید با احزاب کشور است.

سیام**7261**1336
کد N35480