در پیام سال نو میلادی؛

عبدالله گل احترام به اجرای قانون در ترکیه را خواستار شد

سیاسی

رئیس جمهوری ترکیه در پیام تبریک سال نو خود از همگان خواست تا در بحبوبه بحران کنونی در پی تحقیق درباره پرونده فساد مالی به اجرای قانون احترام بگذارند.

رئیس جمهوری ترکیه در پیام تبریک سال نو خود از همگان خواست تا در بحبوبه بحران کنونی در پی تحقیق درباره پرونده فساد مالی به اجرای قانون احترام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، بی ثباتی‌های سیاسی و افزایش خطرات در ترکیه، عبدالله گل، رئیس جمهوری این کشور را وادار ساخت تا از پیام تبریک سال نو برای درخواست احترام به قانون به خاطر نسل‌های آینده این کشور استفاده کند.

گل در پیام منتشر شده‌ای در وب سایت رسمی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ما کشوری هستیم که با جهان پیوند یافته، به منظور توسعه چشمگیر با اتحادیه اروپا هماهنگ شده و به مرکز توجه سرمایه گذاران تبدیل شده است. در چنین کشوری، ثبات، اعتماد و اطمینان در آینده عامل‌های حیاتی هستند. این تحولات محصول ثبات سیاسی، اداره مناسب و کارهای منظم است. به عنوان یک ملت باید به خوبی از ارزش این مساله مطلع باشیم که ما باید کشوری توسعه یافته از نظر سیاسی و اقتصادی را برای نسل‌های آینده باقی بگذاریم. به همین دلیل ما باید از مسائلی که ثبات سیاسی و اعتماد اقتصادی را متزلزل می‌کند، اجتناب کنیم، مسائلی که این کشور دموکراتیک تحت زمان اجرای قانون، اتحاد و همزیستی صلح آمیز ما را از بین می‌برند.

یک روز پیش از انتشار این پیام بولنت آرینچ، معاون نخنست وزیر ترکیه گفت: بحران سیاسی که رجب طیب اردوغان، نخست وزیر این کشور را محاصره کرده هزینه‌ای برابر 100 میلیارد دلار به همراه خواهد داشت.

گل در ادامه گفت: فراموش نکنیم که به عنوان شهروندان برابر و آزاد این کشور همه در یک وضعیت قرار داریم. حرکت به سوی یک آینده زیبا و روشن تر مسئولیت مشترک همه ما است.

انتهای پیام

کد N35324