اخبار ضد و نقیض از آتش بس در سودان جنوبی

سیاسی

در حالی که خبرهایی در خصوص توافق طرف‌های درگیر در سودان جنوبی مبنی بر اجرای آتش بس منتشر شده است، رهبر شورشیان سودان جنوبی اعلام کرد که هیچ آتش بسی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی" روسیه الیوم"، هیات بین‌المللی امور توسعه که مسئولیت میانجی‌گری بین سودان جنوبی و شورشیان این کشور را برعهده دارد، اعلام کرد که دو طرف به توافقی مبنی بر توقف درگیری‌ها دست یافته‌اند. این هیات در ادامه اعلام کرد که دو طرف توافق کردند تا نمایندگانی را برای انجام مذاکرات و زیر نظر گرفتن روند آتش بس معرفی کنند. هنوز اطلاعاتی در خصوص اجرای این توافقنامه منتشر نشده است.

این در حالی است که ریک مچار ، معاون سابق رییس جمهوری سودان جنوبی و رهبر شورشیان این کشور اعلام کرد که نیروهایش هم‌چنان با نیروهای دولتی مبارزه خواهند کرد و هیچ آتش بسی وجود ندارد.

وی تاکید کرد که با اعزام نمایندگانی به آدیس آبابا برای انجام مذاکرات با رییس جمهوری سودان جنوبی موافق است. این در حالی است که کاتلین هایدن، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که واشنگتن با اعمال فشار بین‌المللی تلاش می‌کند تا جنگ و درگیری‌ها در سودان جنوبی متوقف شده و راه برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه به این منطقه باز شود.

انتهای پیام

کد N35084