رییس مجلس شورای اسلامی:

ایران همیشه بر مشارکت همه ادیان و مذاهب و گروههای سیاسی در اداره عراق تاکید داشته است

رییس مجلس,لاریجانی,عراق

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی رییس مجلس عراق با وی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه تاکید بر مشارکت همه ادیان و مذاهب و گروههای سیاسی در اداره عراق داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ ˈاسامه نجیفیˈ رییس مجلس عراق سه شنبه شب با دکتر ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس شورای اسلامی تماس گرفت و گزارشی از اوضاع استان انبار ارائه و از وی برای حل این مشکل درخواست کمک کرد.

دکتر علی لاریجانی نیز در پاسخ اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه تاکید بر مشارکت همه ادیان و مذاهب و گروههای سیاسی در اداره عراق داشته و تنها راه برون رفت از این مشکل را وفاق عمومی و همکاری همه اقشار با یکدیگر برای امنیت، خدمات رسانی و پیشرفت این کشور می داند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: ما از شنیدن خبراستعفای جمعی از نمایندگان مجلس عراق متاثرشدیم زیرا راه حل مشکلات استعفا نیست بلکه تنها با گفتگو و همکاری می توان این معضل را حل کرد.

لاریجانی تاکید کرد: همچون همیشه آماده هرگونه همکاری و مساعدت برای حل مشکلات کشور دوست و برادر عراق هستیم و امیدواریم همه دولتمردان و رجال سیاسی با توجه به شرایط خطیر کنونی نسبت به این نوع گرفتاریها، درایت و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

**شبد** 3404
کد N35009