در گفت‌وگو با ایسنا

امیرعبداللهیان: مواضع نزدیک تهران و ریاض در سازمان همکاری اسلامی مورد توجه ماست

سیاسی

معاون وزیر خارجه ایران با بیان این که روابط تهران با کشورهای حاشیه خلیج فارس رو به رشد است گفت: همکاری و مواضع نزدیک تهران و ریاض در مباحث جهان اسلام در نشست اخیر وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی که در گینه کوناکری برگزار شد مورد توجه ماست.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اقدامات موثر ارتش عراق در مقابله با تروریسم به امنیت این کشور و منطقه کمک خواهد کرد.

او افزود: تروریست‌ها در آینده منطقه جای نخواهند داشت و اطمینان داریم تمامی رهبران عراق از روند مبارزه قاطع با ترویسم و بازگشت کامل امنیت به تمامی مناطق این کشور استقبال می‌کنند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: عراق در سایه وحدت ملی و با درایت تمامی رهبران سیاسی و دینی این کشور مسیر پیشرفت را طی می‌کند.

معاون وزیر امور خارجه هم‌چنین با اشاره به سفر اخیر ظریف به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گفت: سفر اخیر ظریف به کشورهای حوزه خلیج‌فارس نشانگر اهتمام ایران به همکاری‌های دوجانبه و جمعی منطقه‌یی است.

وی خاطرنشان کرد: روابط تهران با یکایک کشورهای خلیج‌فارس روبه گسترش است و سرعت گرفتن برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی یکی از شاخصه‌های این همکاری‌های روبه رشد ارزیابی می‌شود.

معاون وزیر خارجه ایران هم‌چنین درباره روابط ایران و عربستان نیز گفت: همکاری و مواضع نزدیک تهران و ریاض در مباحث جهان اسلام در نشست اخیر وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی که در گینه کوناکری برگزار شد مورد توجه ماست.

این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد: دیدگاه‌های سازنده دو طرف در مسیر توسعه و تحکیم مناسبات دو جانبه و چند جانبه در حوزه خلیج‌فارس جریان دارد.

انتهای پیام

کد N34703