رییس جمهوری از مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک دیدن کرد

سیاسی,سیاست

تهران - ایرنا - دکتر ˈحسن روحانیˈ رئیس جمهوری صبح امروز سه شنبه همزمان با بیست و هشتم صفر سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک حضور یافت و از بخش های مختلف این مجتمع دیدن کرد.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا ، در این مرکزحدود 200 کودک هفت تا 14 سال با معلولیت ذهنی شدید درچهار بخش مجزا نگهداری می شوند.

این مجتمع از بزرگ ترین مراکز نگهداری معلولان ایزوله در تهران بوده و دارای 150 پرسنل و مددیار است ؛ هر 12 کودک توسط یک مددیار نگهداری می شوند.

در مجتمع خدمات توانبخشی کودکان معلول نارمک، هنگامی که کودکان به سن 14 سالگی می رسند به مراکز دیگری منتقل می شوند که اکنون 42 پسر در نوبت انتقال به مراکز بالای 14 سال قرار دارند.

این مجتمع در سال 1345 توسط گروهی از افراد خیر و نیکوکار تاسیس و جهت نگهداری کودکان معلول ذهنی ، وقف شده است و هم اکنون زیرنظر سازمان بهزیستی کشور و با مشارکت های مردمی اداره می شود.

در این مرکز خانواده ها هفته ای یک بار می توانند کودکان خود را ملاقات کنند.

ˈعلی ربیعیˈ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، حسین فریدون دستیارویژه رییس جمهوری و محمدرضا صادق مشاور ارشد آقای روحانی در این بازدید ، رئیس جمهوری را همراهی می کردند.

سیام(3)**9012/9185 1568
کد N34398