المالکی: عملیات الانبار، بزرگترین ضربه علیه القاعده بود

عراق

نخست‌ وزیر عراق ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی این کشور عملیات نظامی در استان الانبار را بزرگترین ضربه علیه القاعده خواند.

نخست‌ وزیر عراق ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی این کشور عملیات نظامی در استان الانبار را بزرگترین ضربه علیه القاعده خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، نوری‌ المالکی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با چند تن از روسا و سران قبایل عراقی تاکید کرد: عملیات نظامی که هم‌اکنون در استان الانبار عراق در حال اجراست، نشانگر حمایت مردم عراق از نیروهای مسلح است.

وی عنوان داشت: در حال حاضر عملیات الانبار بزرگترین ضربه را به القاعده وارد کرده چرا که این گروه تروریستی پناهگاه امن خود را در اردوگاه‌های منطقه از دست داد و این امر بر همگان روشن است.

المالکی ضمن قدردانی از نظامیان و نیروهای امنیتی شرکت‌کننده در عملیات‌های ضد تروریستی گفت: کشته شدگان عملیات‌های نظامی علیه القاعده شایسته تکریم و قدردانی هستند چرا که باعث شدند امنیت و آسایش در عراق برقرار شود و زمینه مناسب را برای رشد اقتصاد و کار موسسات‌های بین‌المللی در زمینه ساخت و ساز فراهم کردند.

وی همچنین از نقش قبایل و موضع ملی‌گرایانه آنها در حمایت از نیروهای ارتش تقدیر و تشکر کرد.

در همین راستا یک منبع امنیتی در استان الانبار اعلام کرد: دستگاه امنیتی عراق روز دوشنبه توانست دو خودروی بمب‌گذاری شده و تعدادی بمب را در میدان تحصن اهالی شهر الرمادی کشف کند.

وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد پلیس محلی توانست چند پایگاه متعلق به القاعده را در الرمادی پاکسازی کند.

به گزارش‌ منابع خبری برخی از این پایگاه‌ها از سوی افراد مسلح بمب‌گذاری شده بود که خنثی شدند.

نیروهای نظامی عراق شنبه گذشته تاکنون عملیات گسترده‌ای را در استان الانبار برای پاکسازی این منطقه از عوامل القاعده آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N34375