عضو فراکسیون وقف مجلس:باید در قیمت‎گذاری موقوفه ها بازنگری شود

سیاسی

یک عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی گفت: باید در قیمت‎گذاری اماکن وقفی بازنگری و قیمت‏‌ها پایین و به‏ روز شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سمنان، علیرضا خسروی، در تشریح مهم‎ترین چالشی که وقف و موقوفات با آن درگیر هستند، اظهار کرد: در حوزه وقف، مشکلاتی وجود دارد که هنوز نتوانسته‎ایم آنها را حل کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از این موارد، موضوع تنوع وقف است که باید موقوفات را وارد فاز جدیدی کرد.

این عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی افزود: مسئله دیگر، قیمت‎گذاری اماکن وقفی است که به شکل کاملاً متفاوتی انجام می‎شود و قیمت به روز نیست.

خسروی اضافه کرد: بنگاه‎های املاک برای قیمت‎گذاری یک واحد وقفی، قیمت بسیار کمی می‎دهند؛ قیمت مغازه‎ای که در بازار وجود دارد، نجومی است اما ملک کنار آن اگر یک ملک وقفی باشد، با قیمت بسیار پایینی معامله می‎شود.

خسروی ادامه داد: مسئله دیگر این است که باید با کودکان از زمانی که می‎توانند پول‎های خود را پس‎انداز کنند، راجع به وقف صحبت کنیم؛ وقف مقوله‎ای است که جزو نقاط برجسته دین اسلام به خصوص در کشور ما به حساب می‎آید.

وی افزود: در مجلس برای حل مشکلات وقف به خصوص امامزاده‎ها، مساجد و کارهای قرآنی و حدیث وقت صرف می‎شود.

این عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس محلی، پیشنهاد ما این بود که جلساتی بین هیئت امنای مساجد و نماینده‎های مجلس شورای اسلامی برگزار شود تا بتوانند در مورد مسائل مختلف به اتفاق نظر برسند و مشکلاتی که ممکن است در این خصوص داشته باشند، به طور کلی رفع شود.

انتهای پیام

کد N34371