سخنگوی وزارت امور خارجه چین خبر داد

توافق چندجانبه برای تأمین امنیت فرایند انتقال تسلیحات شیمیایی سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه چین از امضای توافقی چندجانبه در خصوص تأمین امنیت فرایند انتقال تسلیحات شیمیایی به خارج از سوریه جهت امحا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، کین گانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد: این توافق در نشستی در مسکو که در آن نمایندگانی از چین، آمریکا، سوریه، دانمارک، نروژ، سازمان بازدارندگی از به‌کارگیری جنگ‌افزارهای شیمیایی و سازمان ملل متحد نیز حضور داشتند، به عمل آمد.

وی با اشاره به این که اطلاعات لازم به زودی در اختیار سازمان ملل و سازمان بازدارندگی از به‌کارگیری جنگ‌افزارهای شیمیایی قرار خواهد گرفت، اعلام کرد: شرکت‌کنندگان در این نشست در خصوص تأمین امنیت انتقال تسلیحات شیمیایی به خارج از سوریه با هدف نهایی امحای این تسلیحات به توافق دست یافتند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح کرد: کشتی‌هایی از چین، روسیه، دانمارک و نروژ از انتقال امن تسلیحات شیمیایی به خارج از سوریه اطمینان حاصل خواهند کرد.

به گفته این مقام وزارت امور خارجه چین، دیپلمات‌ها و مقام‌های چینی در این نشست با سایر شرکت‌کنندگان درباره مسائل فنی و نظامی انتقال تسلیحات شیمیایی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

گانگ با تأکید بر موضع قاطع و عادلانه کشورش در خصوص سوریه، گفت که کشتی‌های نظامی چین با هدف کمک به صلح منطقه و جهان در عملیات انتقال تسلیحات شیمیایی سوریه شرکت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N34212