شورای امنیت بمب گذاریهای اخیر در روسیه را شنیع و انزجار آور خواند

بمب,روسیه

نیویورک، ایرنا- شورای امنیت سازمان ملل متحد بمب گذاریهای دو روز اخیر در روسیه را بشدت محکوم کرد و خواستار همکاریهای بین المللی برای شناسایی و مجازات عاملان طراحان این حوادث تروریستی شد.

به گزارش ایرنا، شورای امنیت با صدور بیانیه ای که به امضای 15 عضو دائم و غیر دائم این نهاد تامین کننده امنیت بین المللی رسیده است،ضمن تسلیت با خانواده قربانیان این حوادث، خواستار اشد مجازات برای عاملان این دو بمبگذاری انتحاری شدند.

روز یکشنبه بمب گذاری در ترمینال قطار شهر ولگاگراد روسیه 18 کشته و 35 نفر مجروح برجای گذاشت و بامداد امروز (دوشنبه ) هم دومین انفجار در اتوبوسی شهری رخ داد که بر اثر آن 10 نفر کشته و 15 نفر دیگر مجروح شدند.

اعضای شورای امنیت در بیانیه خود کشتار شهروندان بی گناه را اقدامی شنیع و انزجار آور توصیف کرده و تاکید نمودند این گونه اقدامات از سوی هر گروه و یا افرادی که صورت گرفته باشد، اقدامی تروریستی و مستحق مجازات خواهد بود.

این بیانیه بر ضرورت تعقیب و شناسایی عاملان، سازمان دهندگان و سرمایه گذاران این گونه اقدامات ومجازات آن ها تاکید کرده و از همه رهبران کشورهای جهان می خواهد بر اساس انجام وظایف بین المللی خود با مسوولان مربوطه برای شناسایی و دستگیری عاملان این گونه حوادث تروریستی همکاری کنند.

اروپام 2253 **1908
کد N34200