عضو مجلس خبرگان رهبری: چرا سران فتنه ابراز ندامت نکردند؟

فارس نوشت:

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از اسلام و انقلاب دفاع کند، گفت: مبادا در مذاکرات یکی از این موارد آسیب ببیند.
‌آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجلس خبرگان رهبری امشب دوشنبه با حضور در مراسم ختم مرحوم علی اکبر پرورش وزیر اسبق آموزش و پرورش که در محل مدرسه شهدای مؤتلفه برگزار شد، اظهار داشت: 9 دی روز بزرگی بود که به تعبیر مقام معظم رهبری در تاریخ انقلاب ثبت شد.

وی اضافه کرد: مردم در 9 دی نشان دادند آگاه و بیدار هستند و همواره دشمن و خطر را می‌شناسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری 9 دی را قیام مردم مقابل حرکت‌های فتنه‌گران دانست و افزود: متأسفانه فتنه موجب خوشحالی بیگانگان شد و آنان با کف زدن و تشویق فتنه‌گران را همراهی کردند.

موحدی کرمانی با بیان اینکه ضدانقلاب در ایام فتنه 88 به نظام اسلامی جسارت کردند، اظهار داشت: متأسفانه با دیدن این صحنه‌ها گردانندگان این برنامه عقب‌نشینی نکردند؛ برنامه‌های این افراد به گونه‌ای بود که نشان داد با این حرکات زشت همراه هستند.

وی با طرح این پرسش که چرا سران فتنه از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده و ابراز ندامت نکردند، تأکید کرد: برنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی جذب حداکثری و دفع حداقلی است اما متأسفانه برخی بدون توجه به نظام، مردم، انقلاب، قانون و شهدا دهن‌کجی کردند.

وی با بیان اینکه مردم در 9 دی وفاداری خود به انقلاب و مقام معظم رهبری را نشان دادند، تصریح کرد: سران فتنه طوری رفتار نکردند که در آن ایام مردم آنها را بپذیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود به مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه اشاره کرد و افزود:‌ اینکه برخی می‌گویند چرا جامعه اینگونه بوده و چرا برخی جوانان وضع‌شان چنین و چنان است باید بدانند که علاج این مشکلات این است که جامعه با خدا آشنا شود.

وی با بیان اینکه مسئولان فرهنگی و خانواده‌ها وظیفه سنگینی در این زمینه برعهده دارند، خاطرنشان کرد: آشنایی با فضائل ایمانی به صورت تدریجی و ارائه آموزش‌های لازم به جوانان از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 اظهار داشت: هیئت ایرانی در مذاکرات با 1+5 از عزت انقلاب، اسلام و همچنین دستاوردهای انقلاب صیانت کند که این مسئله خواسته مردم و خانواده‌های شهدا است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مبادا در مذاکرات هسته‌ای یکی از مسائل ذکر شده آسیب ببیند.

/212 27

کد N34148