معترضان بازداشت شده در ترکیه محاکمه می شوند

ترکیه,تظاهرات

آنکارا - ایرنا - دادگاه استانبول روز دوشنبه کیفر خواست دادستان عمومی در باره 255 نفر بازداشت شدگان معترضان ضد دولتی در این کشور را پذیرفت و بزودی متهمان محاکمه می شوند.

به گزارش ایرنا به نقل ازمنابع خبری ترکیه، در کیفر خواست دادستان عمومی در باره 255 از معترضان بازداشت شده که در میان آنان هفت نفر از اتباع خارجی نیز وجود دارند ، آمده است دستگیر شدگان به نقض قوانین مربوط به تظاهرات ، تخریب اموال عمومی ، شرکت در تظاهرات غیر قانونی ، ایجاد وقفه در خدمات عمومی ، حفاظت از جنایتکاران و آسیب رساندن به محل های عبادی متهم شده اند.

براساس این گزارش، هنوز زمان تشکیل دادگاه متهمان مشخص نشده است.

ناآرامی ها در ترکیه با اعتراض به تصمیم دولت اردوغان برای تخریب یک پارک در میدان تقسیم شهر استانبول با هدف ساخت مرکزی تجاری شروع شد.

تظاهرات معترضان بعداز مداخله نیروهای امنیتی و پلیس ترکیه و استفاده از گازهای فلفل و اشک آور و ماشین های آب پاش به درگیری های خونین بین دو طرف منجر و دامنه ناآرامی ها به سراسر ترکیه کشیده شد.

بی اعتنایی نخست وزیر ترکیه به مطالبات معترضان ، لغو نکردن سفرش به شمال آفریقا ، عذرخواهی نکردن از مردم ، تشدید اقدامات نیروهای پلیس و امنیتی و اظهارات تهدید گونه اردوغان نه تنها آبی بر شعله های آتش خشم معترضان نریخت بلکه همچون پاشیدن بنزینی شعله های این آتش را شعله ورتر کرد.

مردم ترکیه در کنار اعتراض به برخی سیاست های داخلی دولت اردوغان، از مداخله آنکارا در امور داخلی سوریه و حمایت از تروریست های مسلح ضد نظام و مردم سوریه راضی نیستند.

برخی از ناظران، ناآرامی های اخیر ترکیه را ترجمه مداخلات دولت اردوغان در امور داخلی سوریه و حمایت همه جانبه آن از تروریست ها ارزیابی کرده اند.

در این ناآرامی ها تاکنون شش نفر کشته و هزاران نفر زخمی شده اند.

خاورم ** 230**536
کد N34128