منتظری: به ثمر نرسیدن مبارزه با فساد اقتصادی آسیب شناسی شود

ايران,ديوان عدالت اداري,منتظري,9 دي

رییس دیوان عدالت اداری با تاکید بر دستور اخیر رییس‌جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه‌خواری از این‌که چنین اقدامی طی سال‌های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه نهم دی‌ماه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی معوق ماندن مبارزه با فساد اقتصادی از زمان دستور مقام معظم رهبری تاکنون گفت: دولت و قوه قضاییه که مسوول اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند، باید ضمن آسیب‌شناسی این نکته که چرا تاکنون این مبارزه به ثمر نرسیده است، هرچه محکم‌تر با این پدیده مذموم برخورد کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی یعنی با وجود تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی علیه کشورمان، مسائلی از جمله آنچه در ارتباط با سوء استفاده و فسادهای اقتصادی منتشر می‌شود، هزینه‌های سنگین و تبعات سویی را برای نظام در پی دارد.

رییس دیوان عدالت اداری ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با دولت و سایر مسوولان در انجام چنین مهمی اظهار امیدواری کرد: مسوولان امر با ضرس قاطع و قدم استوار، عزمی جزم برای مبارزه جدی با فساد داشته باشند.

منتظری با اشاره به 9 دی نیز اظهار کرد: 9 دی روزی است که ملت در سال 88 با حضور خود در صحنه حماسه آفریدند. این روز برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ماست.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال 88 طی سخنانی در مشهد مقدس تذکر داده و یادآوری کردند که باید مراقب انتخابات بود، زیرا دشمن به این انتخابات امید بسته است. چنین اظهاراتی ناشی از حزم و دوراندیشی ایشان در پیش‌بینی حوادث سال 88 بود.

رییس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه ریشه و آبشخور این حوادث قطعا در خارج از کشور بوده است، گفت: این حوادث ریشه در خارج از کشور و دفاتر دشمنان قسم خورده نظام و ملت داشت، آنان ابتدا با تصور غلط خود می‌خواستند به دست عوامل و با واسطه اهداف خود را در سرنگونی انقلاب پیاده کنند، همان توطئه‌ای که امروز در مصر و با انقلاب مردم مسلمان آن انجام دادند.

از این روست که رهبر بصیر و فهیم انقلاب هشدار می‌دادند که مراقب باشید.

منتظری ادامه داد: البته متاسفانه عده‌ای به هر دلیل تبعیت نکردند و دشمنان نیز علنا به صحنه آمده و از جریان فتنه حمایت کردند و طی هشت ماه مسایلی را برای کشور و نظام پدید آوردند.

وی با بیان این‌که «این روز از روزهای به یادماندنی و بزرگ تاریخ انقلاب است که نشان داد نظام مستظهر به حضور ملت در صحنه است»، خاطرنشان کرد: ملت غیور و بیدار در روز 9 دی احساس کرد باید تفاله‌های فتنه را جارو کرده و آنان را به زباله‌دان تاریخ بریزد که چنین نیز کرد.

رییس دیوان عدالت اداری در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت رسول گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به همه مسلمانان گفت: این روزها یادآورد حوادث تلخ و جانکاه در تاریخ اسلام است. رحلت پیامبر اسلام(ص) و حوادث پس از آن، نشان‌دهنده ظلم و ستمی که نه فقط به خاندان عصمت و طهارت(ع) بلکه در حق اسلام و بشریت شده است.

انتهای پیام

کد N33715