ناطق نوری: ایستادگی مردم به این معنا نیست که انتقادی ندارند

اصفهان,9 دي

رییس اسبق مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان، کارمندان و دادگاه‌ها گفت: بدانید مردمی که امروز ارباب رجوع شما هستند، همان مردم 9 دی، روز قدس و 22 بهمن هستند و باید آنها را تحویل بگیریم و به آنها شخصیت بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری صبح امروز (دوشنبه) در مراسم ترحیم مرحوم سیدعلی‌اکبر پرورش در مسجد سید اصفهان، با اشاره به فرارسیدن 9 دی اظهار‌ کرد: مردم با حضور به‌موقع و با شعور خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی، دوستان را امیدوار و دشمنان را ناامید کردند.

وی با بیان اینکه "دشمنی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی همواره بوده و خواهد بود"، افزود: این حضور به موقع و هوشمندانه مردم است که توطئه‌های آنها را خنثی کرده و انقلاب را پیش برده است.

ناطق نوری، حضور مردم را نه فقط صِرف ادای دِین بلکه یک تکلیف دانست و گفت: این حضور پیام‌هایی دارد که یکی از این پیام‌ها خطاب به مسئولان کشور است که مردم پای استقلال، ارزش‌های انقلاب، امامت، ولایت و اقتدار انقلاب ایستادند.

رئیس اسبق مجلس تصریح کرد: البته این حضور و ایستادگی به این معنا نیست که مردم به وضع موجود انتقادی ندارند، بلکه مردم می‌گویند آنجا که ما باید حاضر شویم، هستیم و مسئولان نیز باید به وظایف خود نسبت به این مردم به درستی عمل کنند.

وی خطاب به مسئولان، کارمندان و دادگاه‌ها گفت: بدانید مردمی که امروز ارباب رجوع هستند، همان مردم 9 دی، روز قدس و 22 بهمن هستند و باید آن‌ها را تحویل بگیریم و به آنها شخصیت بدهیم.

ناطق نوری در ادامه صحبت‌های خود، مرحوم پرورش را استاد اخلاق و معلم تعلیم و تربیت و هم‌رزم خود اعلام کرد و افزود: کمتر از دو ماه قبل خبر فوت مرحوم عسگراولادی نیز اینچنین مرا متأثر کرد.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری به تفکر معتدلانه مرحوم پرورش و دوستانش در دهه 60 اشاره کرد و ادامه داد: در آن زمان من، مرحوم پرورش و مرحوم عسگراولادی به عنوان وزرای کشور، آموزش و پرورش و بازرگانی دولت وقت نامه‌ای خطاب به حضرت امام(ره) نوشتیم که عده‌ای به دنبال دولتی کردن مردم هستند و ما به دنبال مردمی کردن دولت و این در حالی است که هنوز تفکر دولتی کردن مردم در اذهان برخی از مسئولان وجود دارد.

وی همچنین با انتقاد از بازنشستگی زودتر از موعد اساتید دانشگاه‌ها گفت: ابتدای انقلاب اسلامی سالم‌ترین نیروها را از آموزش و پرورش به عنوان مسئولان شهری در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها استفاده می‌کردیم.

رییس اسبق مجلس شورای اسلامی، مقام معلم را مقامی والا برای علی‌اکبر پرورش دانست و تصریح کرد: مقام معلمی بالاتر از هر مقامی در نزد خداست. سپس انبیا، ائمه هدی و کسانی که دنباله‌روی آن‌ها انسان‌ها را هدایت کرده و ارشاد می‌کردند قرار دارند که استاد پرورش یکی از این شخصیت‌ها بود.

انتهای پیام

کد N33472