درگیری نیروهای امنیتی بنگلادش و گروه‌های اپوزیسیون در داکا

پس از اینکه مقامات امنیتی بنگلادش مانع برگزاری تظاهرات گروه‌های اپوزیسیون شدند،‌ درگیری‌هایی امروز (دوشنبه) در داکا،‌ پایتخت بنگلادش به وقوع پیوست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب اپوزیسیون ملی‌گرای بنگلادش به رهبری خالده ضیاء، نخست‌وزیر پیشین این کشور قصد داشت روز یکشنبه به همراه متحدانش در داکا، پایتخت بنگلادش یک تجمع گسترده برگزار کند اما پلیس از خروج ضیاء از خانه‌اش جلوگیری کرده و مانع تجمع اپوزیسیون نیز شد.

هدف از این تجمع مجبور کردن شیخه حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش به لغو انتخابات پیش‌رو و تحویل قدرت به یک دولت موقت برای نظارت بر انتخابات بود.

مقامات امنیتی بنگلادش همچنین با ایجاد موانع در ورودی‌های پایتخت و جلوگیری از حمل و نقل عمومی در خیابان‌های کل شهرهای این کشور، مانع جابجایی حامیان ضیاء شد. این در حالی است که حزب ضیاء به ادامه اعتراضات تا زمانی که دولت انتخابات پنجم ژانویه را لغو کند، متعهد شده است.

در درگیری روز یکشنبه نیروهای امنیتی و فعالان اپوزیسیون در پایتخت، حداقل یک تن کشته شد.

طبق گزارش‌ها، مقامات بنگلادش برای جلوگیری از اعتراضات در آستانه انتخابات هفته آینده، ‌حداقل 1550 تن را دستگیر کرده است. گفته می‌شود که از زمان تشدید بحران در بنگلادش در ماه اکتبر، بیش 150 تن جان خود را در درگیری‌ها از دست داده‌اند.

انتهای پیام

کد N33442