جک استراو 17 دی به تهران می آید

مجلس,استراو

تهران - ایرنا - رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از قطعی شدن سفر هیات پارلمانی انگلیس به ریاست جک استراو به تهران خبر داد و گفت: این هیات سه شنبه 17دی به تهران می آید و برنامه های این سفر در حال نهایی شدن است.

«عباسعلی منصوری آرانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در حال تکمیل برنامه های این هیات هستیم که این برنامه ها هفته آینده قطعی می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برنامه دیدارهای این هیات پارلمانی باید با طرف مقابل نهایی و پس از توافق اعلام شود، افزود: در برنامه های این هیات، جلسه مشترک با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس، دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و نیز گفت و گو با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای ملاقات با برخی مقامات سیاسی کشورمان نیز در حال انجام است، گفت: قرار است این هیات سفری نیز به اصفهان و کاشان داشته باشند.

منصوری آرانی گفت و گو با رسانه های ایرانی را از دیگر برنامه های مورد نظر برای رییس هیات دوستی پارلمانی انگلیس و ایران برشمرد و گفت: به دنبال برنامه ریزی برای برگزاری جلسه مشترکی بین این هیات با اتاق بازرگانی هستیم.

به گفته رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس، برنامه های سفر هیات پارلمانی انگلیس 14 دی نهایی می شود.

سیام**2025**1572
کد N33378