نخست‌وزیر مصر:حفظ امنیت کشور در شرایط کنونی بسیار سخت است

سیاسی

نخست‌وزیر مصر با اشاره به تروریست خواندن اخوان المسلمین توسط دولت این کشور تاکید کرد، این به معنای کنار گذاشتن قانون نخواهد بود و متهم کردن وزارت خارجه به کوتاهی در انجام مسوولیتش بی‌عدالتی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، حازم الببلاوی، نخست‌وزیر مصر با بیان اینکه تروریست خواندن اخوان المسلمین توسط دولت این کشور به معنای کنار گذاشتن قانون نیست تاکید کرد هیچ کس تا زمان ارائه پرونده به دادستانی کل مجازات نخواهد شد.

وی در گفتگو با یک شبکه‌ عربی اظهار داشت حکم دادگاه در خصوص توقیف دارایی‌های اخوان المسلمین به دست داشتن این گروه در اقدامات تروریستی اشاره دارد.

الببلاوی با اشاره به اینکه اقدام تروریستی هفته گذشته در استان الدقهلیه و هدف قرار دادن اداره امنیت مصر چالشی برای کشور و حاکمیت آن محسوب می‌شد تاکید کرد: متهم کردن وزارت کشور به کوتاهی در انجام ماموریتش بی عدالتی است زیرا حفظ امنیت مصر در شرایط کنونی اقدامی دشوار محسوب می‌شود.

ببلاوی عنوان داشت : آنچه هم‌اکنون در دانشگاه‌های کشور رخ می‌دهد امری طبیعی است زیرا اخوان المسلمین خود را در بن‌بست قرار داده است و دولت نسبت به اقدامات این گروه از آگاهی کامل برخوردار بوده و قانون را در مورد همه اجرا خواهد کرد.

وی در خصوص نظرسنجی انجام شده در مورد قانون اساسی جدید تاکید کرد، مشارکت گسترده شهروندان در این نظرسنجی در موفقیت تجربه دموکراسی سهیم خواهد بود. تمامی دستگاه‌های کشور نیز با جدیت در جهت رویارویی با اقدامات خشونت‌آمیز تلاش می‌کنند.

انتهای پیام

کد N33294