معاون اول قوه قضاییه:

جواب دیپلماسی ایران تهدید پی‌درپی از سوی سلطه نیست

ايران,قوه قضاييه,رييسي,9 دي

معاون اول قوه‌قضاییه گفت: چرا سران فتنه از ملت غیور ایران عذرخواهی نمی‌کنند و از درگاه خدا طلب مغفرت و پوزش ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین رییسی در سالروز حماسه 9 دی که صبح امروز در رواق امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: روز 9 دی روز یاس کفار و منافقین است؛ چراکه جریان حزب‌الله طرفدار انقلاب اسلامی جان گرفت و از جمله برکات این حماسه جریان بیداری اسلامی در منطقه است.

وی تصریح کرد: 9 دی یکی از ایام‌الله است؛ چراکه یوم‌الله به معنی تجلی قدرت خدا غیر از مجاری طبیعی است؛ زیرا مردم را خدا و روح حسین‌بن‌علی(ع) به صحنه کشاند.

وی با تاکید بر این‌که «فتنه 88 نتیجه قانون‌شکنی است»، خاطرنشان کرد: امروز اگر حماسه سیاسی داریم به خاطر برکت قانونمداری است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به این‌که «تحریم‌ها بعد از فتنه 88 تشدید شد»، یادآور شد: دشمن از فتنه 88 و پس از 8 ماه سلب آسایش و امنیت مردم بسیاری از دلدادگان انقلاب و حامیان ولایت فقیه را به گونه‌ای تحریک کرد که آنان سبب‌ساز حماسه 9 دی شدند.

وی درباره مذاکرات ژنو نیز اظهار کرد: جواب دیپلماسی ایران تهدید پی‌درپی از سوی سلطه نیست و نظام استکبار باید بداند که ملت ایران به هیچ وجه به آنان اعتمادی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: حل مشکلات اقتصادی همراهی با نظام سلطه نیست؛ بلکه این امر در گرو اقدام دیپلماسی و اقتصاد مقاومتی است؛ چراکه مقاومت در برابر استکبار موجب یاس دشمن خواهد شد.

رییسی افزود: تفاوت فتنه 88 با دیگر فتنه‌های صورت گرفته در طول تاریخ ایران از جمله فتنه کوی دانشگاه در این است که دشمن در این فتنه احساس کرد که رد پایی در کشور برایش باز شده و به دنبال روزنه‌ای برای نفوذ خود در نظام بود.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات سال 88 ، مردم به پای صندوق‌های رای آمدند و به نظام مقدس جمهوری اسلامی رای دادند که این خود نشان از اقتدار نظام دارد، در حالی که دشمنان بیرونی و فتنه‌گران و غافلان درصدد بودند که این شیرینی را به تلخی تبدیل نمایند.

وی ادامه داد: دشمنان نظام در طول 34 سال از پیروزی انقلاب قسم خوردند که از تمام امکانات‌شان علیه جمهوری اسلامی استفاده نمایند و موید این امر آن است که در اطراف کشور از جمله در منطقه آذربایجان عراق کارگاه‌های آموزشی برقرار کردند تا در یک جنگ نرم بستری برای براندازی نظام بر پا کنند.

معاون اول قوه قضاییه یادآور شد: دشمن در تلاش بود تردیدی در دل حامیان نظام ایجاد کند و به همین خاطر سوار بر موج تقلب و تردید 17 سفارت خانه را برای پشتیبانی از فتنه گران مهیا ساخت. حتی اتاق‌های فکری در سفارت انگلیس و فرانسه فراهم گشت و شبکه بی بی سی جهت حمایت از اغتشاش‌گران به صورت 24 ساعته در حال فعالیت بود؛ چراکه آنان کمر به براندازی نظام بسته بودند و با عنایت الهی و بصیرت مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری این فتنه خنثی شد.

وی با تاکید بر این‌که «ظلم بزرگ از طرف فتنه‌گران آغاز شد و پای دشمن را در نظام باز کرد» افزود: ملت بزرگ ایران این ظلم عظیم را هیچ‌گاه از یاد نخواهد برد، چرا سران فتنه از ملت غیور ایران عذرخواهی نمی‌کنند و از درگاه خدا طلب مغفرت و پوزش ندارند.

وی با بیان این‌که «امروز با جریان جاهلیت مدرن و ابزار و تکنیک عملی آنان مواجه هستیم»، افزود: مستکبران در طول تاریخ خواستار باز گرداندن جریان جاهلی به نظام بودند و می‌خواستند فرهنگ خود را به جامعه تحمیل کنند و امروز هم نظام استکباری و جاهلیت مدرن از طریق کودککشی، نسل کشی و توسعه بدترین فسادها درصدد به دست گرفتن منابع و ذخایر دیگر ملت‌ها می‌باشند. البته جریانی مقابل این جریان وجود دارد که با تمسک به قرآن و آموخته‌های نبی مکرم اسلام(ص) و عاشورا در برابر جاهلان بایستد و فرهنگ قرآنی رضوی و حسینی را در جامعه تحکیم بخشد.

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: پیشرفت تکنولوژی و نظام الکترونیک در یک تهاجم فرهنگی به فرهنگ تمامی ملت‌ها و کشورها نفوذ کرده است؛ چراکه آنان می‌خواهند سبک زندگی خودشان را بر دیگر ملت‌ها تحمیل نمایند.

وی دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به دهه تشکیل نظام، تثبیت و توسعه آن تقسیم کرد و افزود: دشمنان بسیاری برای سکولاریزه کردن نظام در تلاش بودند، اما مقام معظم رهبری با درایت خودشان مانع از این کار شدند.

وی رمز هدایت هر انسانی را داشتن فطرت پاک و حفظ آن دانست و تصریح کرد: اگر ابزار هدایت د رعرفان کم‌سو شود و گناه و نفاق به انسان راه یابد این عوامل خود باعث هدایت او می‌گردد.

انتهای پیام

کد N33268