آواره شدن 180 هزار تن از آغاز درگیری‌ها در سودان جنوبی

سیاسی

در پی افزایش خشونت‌ها و درگیری‌ها در سودان جنوبی سازمان ملل اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری‌ها در 15 دسامبر جاری 180 هزار تن در این کشور ‌آواره شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد آوارگان در سودان جنوبی از آغاز درگیری‌ها تاکنون به 180 هزار تن رسیده است که 75 هزار تن از آوارگان در اردوگاه‌های هیات اعزامی حافظان صلح سازمان ملل در این کشور و در جوبا و نماطق مختل آن به سر می‌برند.

در بیانیه سازمان ملل آمده است که هیات حافظان صلح سازمان ملل همچنان به تماس‌های خود با مسئولان ارشد و مخالفان سودان جنوبی ادامه می‌دهند و در عین حال نسبت به افزایش تعداد گروه‌های مسلح که به سمت بور، پایتخت ایالت جونگلی می‌روند بسیار نگرانند.

هیلدا جانسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و رئیس هیات اعزامی این سازمان در سودان جنوبی تماس‌های زیادی را با چند تن از فرماندهان سیاسی این کشور برقرار کرد و از آنها خواست تا اقدامات لازم برای پایان دادن به پیشروی گروه‌های مسلح به سمت بور را اتخاذ کنند.

به گفته حافظان صلح بخش‌های زیادی از شهر بور همچنان تحت کنترل نیروهای دولتی است.

فرودگاه ملکال روز شنبه باز شد و معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سودان جنوبی روز یکشنبه توانست از طریق این فرودگاه برای بررسی اوضاع وارد ملکال شود.

گزارشات حافظان صلح حاکی از این است که اوضاع بانتیو، همچنان آرام است اما درگیری‌های شدیدی در شهرک "مایوم" رخ داده است.

انتهای پیام

کد N33253