انرژی هسته‌ای در خرمشهر صاحب موقوفه شد

ايران,انرژي هسته‌يي,هسته‌‌يي,وقف

یک بانوی نیکوکار، ملکی به ارزش 20 میلیارد ریال را در خرمشهر برای توسعه فعالیت علمی دانشجویان در زمینه انرژی هسته‌ای وقف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام سیدعلی میرمحمدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان با بیان این مطلب افزود: به مناسبت هفته وقف، این بانوی نیکوکار که تهرانی الاصل نیز است، ملکی تجاری را در خرمشهر با متراژ 400 متر مربع به منظور حمایت از فعالیت های علمی دانشجویان در زمینه انرژی هسته‌ای وقف کرد.

وی با قدردانی از اقدام خیرخواهانه این بانوی نیکوکار گفت: این اقدام نشان می دهد که داشتن انرژی هسته‌ای و توسعه دانش آن چقدر نزد ایرانیان اهمیت دارد.

وی گفت: خوزستان در شش ماه نخست امسال دارای رتبه اول وقف در کل کشور بوده و موقوفات مردم استان در این مدت نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد یافته است.

وی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ وقف در استان گفت: وقف کردن از کارهای حسنه ای است که در گسترش فرهنگ بخشش و کمک به هم نوع بسیار ارزشمند بوده و نام نیک آن تا زمان های طولانی باقی می ماند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان، قدیمی ترین موقوفه در این استان را بنای «منصوریه» عنوان کرد و گفت: این بنا که در شهرستان بهبهان واقع شده، بالای 700 سال قدمت دارد.

انتهای پیام

کد N33217