حسینی: قوانین زیادی وضع شده اما نظارتی بر روی آنان نداریم

نماینده مردم قصرشیرین و سر پل ذهاب در مجلس از عدم رسیدگی به سوال خود از وزیر کشور توسط هیات رییسه مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فتح‌الله حسینی در تذکری در جلسه علنی امروز مجلس گفت: بیش از 20 روز است که سوال من از وزیر کشور اعلام وصول شده است اما هیات رییسه در جواب پیگیری‌های هر روزه من می‌گوید نمی‌توانیم فعلا آن را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: هیات رییسه مکلف است بعد از 10 روز پس از ابلاغ سال، آن را در صحن بررسی کند.

نماینده مردم قصرشیرین و سر پل زهاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین زیادی وضع شده اما نظارتی بر روی آنان نداریم، تصریح کرد: باید یک روز از وقت مجلس برای درخواست نمایندگانی که از وزرا سوال دارند، اختصاص پیدا کند.

به گزارش ایسنا، ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه امروز را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: ما در کنار مجموعه گزارش‌های کمیسیون‌های تخصصی مجلس و برنامه‌هایی که در دستور هفتگی قرار می‌گیرد، با سوالات نمایندگان نیز روبه‌رو هستیم که با توجه به محدودیت وقت هیات‌رییسه این سوالات به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع می‌شود.

وی افزود: کمیسیون‌ها با توجه به وظایف و بررسی لوایح و طرح‌هایی که به آنها ارجاع شده، زمانی را نیز در سایر برنامه‌های کمیسیون قرار داده و به این سوالات رسیدگی می‌کنند، لذا این محدودیت زمانی ایجاب کرده تا ما نتوانیم در چارچوب زمان تعیین شده در خدمت همکاران و وزرا باشیم.

انتهای پیام

کد N33177