حجت الاسلام صدیقی درمدرسه عالی شهید مطهری:

انقلاب اسلامی انقلابی توحیدی است که مرگ ندارد

سیاست داخلی

اگر ملت ما بر آمریکا پیروز شد و توانست ایادی آمریکا را از کشور خارج کند و با مسئله امامت توانست تمام رشته‌های وابستگی را از غرب قطع کند و همچنین توانست زیر پرچم ولایت هشت سال ونیم جنگ را تحمل کرد و آتش شرق و غرب را به جان خرید ولی ندای هیهات منا الذله خاموش نشد، نشانگر پیروزی خون بر شمشیر است.

خطیب جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب الی الله است که مقصد را مشخص می‌کند و انقلابی است که رنگ خدا دارد و از آنجا که این انقلاب انقلابی توحیدی والهی است مرگ ندارد‌و جاودانه است.
به گزارش خبرنگارایلنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در مراسم ۹ دی امروز که با حضور جمعی از طلاب روحانیون و اساتید به مناسبت ۹ دی در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد، با بیان اینکه یوم الله ۹ دی به حق یوم الله است، گفت: این روز را باید روز غلبه بر آتش فتنه و افشای نفاق منافقین، روز برخورد با ستون پنجم دشمن و حماسه ایمان و حماسه عشق به ولایت توصیف کرد.
خطیب جمعه موقت تهران اظهار‌داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب الی الله است که مقصد را مشخص می‌کند و انقلابی است که رنگ خدا دارد و از آنجا که این انقلاب انقلابی توحیدی والهی است مرگ ندارد‌و جاودانه است.
وی افزود: درمقابل انقلاب الی الله انقلاب عَلا قرار دارد که یقین را به شک و تردید وانسجام امت توحیدی را به اختلاف شرک‌آلود مبدل می‌کند.
حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه لازمه ابدیت اسلام وجود حاکمیت اسلامی در همه ادوار است، تأکید کرد: تضمین توحید در جامعه الهی به غیر از حاکمیت اسلامی ممکن نیست. در نتیجه کسی که با ولی فقیه مقابله می‌کند در واقع در مقابل امام زمان (عج) و ائمه معصومین (ع) و پیغمبراکرم (ص) ایستاده است. کما اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمود؛ اگر کسی عالمی را اکرام کند این اکرام جایگاه حقوقی دارد و احترام به دین، قرآن و فقاهت و علم و پیغمبر (ص) و ائمه معصومین (ع) و نه فقط شخص.
امام جمعه موقت تهران سران فتنه را انسانهایی هواپرست توصیف کرد که می‌خواهند دین را از تمام شئون زندگی مردم بزدایند و افزود: اگر ملت ما بر آمریکا پیروز شد و توانست ایادی آمریکا را از کشور خارج کند و با مسئله امامت توانست تمام رشته‌های وابستگی را از غرب قطع کند و همچنین توانست زیر پرچم ولایت هشت سال ونیم جنگ را تحمل کرد و آتش شرق و غرب را به جان خرید ولی ندای هیهات منا الذله خاموش نشد، نشانگر پیروزی خون بر شمشیر است.
وی گفت: دشمنان اسلام از ابتدا با ملتی که در حبس‌های شدید اقتصادی، حرکت علمی خویش را به صورت جهشی پیش برد و در فتنه‌های داخلی و شورش‌های منطقه‌ای پیروز شد و به شرق و غرب نه گفت و روی پای خودایستاد و زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه را پیش برد، مشکل داشتند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تحمیل جنگ و کودتاهای نظامی در جهت براندازی نظام صورت گرفت، اظهار کرد: دشمنان بعد از رحلت حضرت امام نیز دندان تیز کردند و خواستند که انقلاب را به زمان‌ها ی گذشته و دوره‌های قبل از انقلاب برگردانند که در این میان اشخاصی نیز که در کنار امام حضور داشتند از این فکر بهره‌مند بودند و دلشان لک می‌زد برای اینکه فرهنگ غرب را در ایران عملی کنند. چنانکه دیدیم که بعد از امام به برنامه‌ریزی نشستند و خواستند این فتنه را در ۱۸ تیر سال ۷۸ به اجرا بگذارند، اما دیدیم که با تدبیر مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم این فتنه نیز خاموش شد.
حجت الاسلام صدیقی فتنه ۸۸ را سخت‌تر از فتنه جنگ و کودتا توصیف کرد وافزود: چرا که دراین فتنه کسانی حضور داشتند که تصور نمی‌شد کارشان به اینجا کشیده شود و کسانی که خودشان را جزء‌بنیان گذاران راه ولایت می‌دانستند در صدر گروههایی قرار گرفتند که در برابر حکومت اسلامی قد علم کردند.
وی گفت: اگر قاسطین مارقین و ناکثین در زمان ولایت حضرت علی (ع) در دو جبهه جداگانه می‌جنگیدند، اما دیدیم که این سه گروه در فتنه اخیر در کنار هم قرار گرفتند و ما شاهد جنگ احزاب عیله حکومت بودیم. چرا که در این فتنه سلطنت طلب‌ها منافقین و بهائی‌ها برعلیه نظام در یک سطح به میدان آمدند.
وی خاطرنشان کرد: فتنه گران با مطرح کردن تقلب در انتخابات هم در مقابل قانون و هم دربرابر ولایت با آرمانهای بلند انقلاب اسلامی قد علم کردند و ۸ ماه این کشور در آتش فتنه می‌سوخت و امنیت بر مردم حرام شده بود و این‌ها دنیای استکبار را آنچنان به طمع انداخته بودند که سران قدرتهای بزرگ استکباری رسما به صحنه آمدند و از فتنه گران حمایت کردند.
امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: اما مردم در یک حرکت خودجوش آنچنان حضوری در تهران وهمه شهرستان‌ها از خودنشان دادند که روی فتنه را سیاه و چشم فتنه را کور کردند.
وی در ادامه اظهار داشت: ما زبانمان از تقدیر این بصیرت مثال زدنی و حضور به موقع دشمن برانداز عاجز است.
وی تأکید کرد: این بصیرت باید بار دیگر چاشنی بخورد تا یک وقت چشم باز نکنیم و ببینیم که فتنه گران سرنوشت کشور را دردست دارند.

کد N33151