آسوشیتدپرس:

اوضاع در بنگلادش همچنان متشنج است

بنگلادش,اعتراض

تهران -ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه درگزارشی از داکا اعلام کرد: یک روز پس از آنکه نیروهای امنیتی بنگلادش مانع از برگزاری گردهمایی اعتراض آمیز جناح مخالف شدند، اوضاع در ˈداکاˈ پایتخت و دیگر نقاط این کشور امروز(دوشنبه) همچنان متشنج است.

این منبع خبری افزوده است : حزب ملی گرای (ناسیونال) بنگلادش، عمده ترین حزب جناح مخالف به رهبری ˈخالده ضیاˈ نخست وزیر سابق این کشور و هم پیمانان آن گردهمایی عظیمی را برای روز گذشته درپایتخت این کشور تدارک دیده بودند اما نیروهای پلیس مانع حضور خالده ضیا دراین گردهمایی شده و اقدام به محاصره مقر این حزب کردند.

براساس این گزارش، این گردهمایی به منظور وادار کردن ˈشیخ حسینهˈ نخست وزیر بنگلادش برای لغو انتخابات عمومی آتی این کشور و انتقال قدرت به یک دولت موقت جهت نظارت بر رای گیری ترتیب داده شده بود.

گفته می شود مقامات امنیتی روزگذشته راههای ارتباطی منتهی به پایتخت را مسدود کرده و مانع از تردد وسایل نقلیه عمومی در خیابان های سراسر این کشور شده بودند.

این درحالی است که حزب خالده ضیا با محکوم کردن اقدام های دولت اعلام کرده است تا زمانی که دولت انتخابات برنامه ریزی شده برای تاریخ 5 ژانویه (15دی) را لغو نکند، به این اعتراض ها ادامه خواهد داد.

حزب مخالف ملی گرای بنگلادش از اعلام نامزدهای برای انتخابات تاریخ 5 ژانویه (15 دی) خودداری کرده و معتقد است این انتخابات با تقلب همراه خواهد بود.

خشونت های سیاسی دربنگلادش به همراه برگزاری اعتصاب های سراسری و اقدام مخالفان برای مسدودکردن راههای ارتباطی این کشور ازماه نوامبر (آبان ) تاکنون به کشته شدن 130 نفر منجرشده و اقتصاد کشور را مختل کرده است.

مترجمام**1450**5981
کد N33109