رهبر اپوزیسیون ترکیه: اردوغان رهبر تبهکاران است

تركيه

رهبر حزب اصلی اپوزیسیون ترکیه با ادامه انتقاد از حزب حاکم عدالت و توسعه اردوغان به اتهام دست داشتن در فساد، کابینه نخست‌وزیر این کشور را "گروهی تبهکار" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، از آغاز عملیات ضد فساد و رشوه در ترکیه که به دستگیری برخی تجار، آقازاده‌ها و بروکرات‌ها منجر شد، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به مخالفت با آن پرداخته و گفته است که یک گروه تبهکار در داخل ترکیه با همکاری قدرت‌های خارجی این عملیات کثیف را برای سرنگونی دولتش هدایت می‌کنند.

اما کمال قیلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه خطاب به اردوغان گفت: بله طبق گفته اردوغان تبهکارهایی در ترکیه وجود دارند که البته آن‌ها کابینه دولت هستند و رهبر آن‌ها نیز خود اردوغان است. من تعجب می‌کنم که اگر در کشور یک گروه تبهکار وجود دارد، پس چرا در طول 11 سالی که اردوغان در قدرت بود با آن‌ها مبارزه نکرد؟ شما رهبر تبهکاران و کسی هستند که کشور را آزار می‌دهد.

وی همچنین در واکنش به اینکه اردوغان او را بارها مدیرکل حزب مردم جمهوری‌خواه در رفتار توهین‌آمیز خوانده است، گفت که ریاست این حزب برای او افتخار است اما نخست‌وزیر دانستن اردوغان سخت است زیرا برای اولین بار در تاریخ جمهوری ترکیه، یک نخست‌وزیر از فساد و دزدی حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N32822